View Single Post
  #417 (permalink)  
Vechi 03 iul 2010, 08:19:42
bobopuiu's Avatar
bobopuiu bobopuiu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 27 iun 2010
Locaţie: tg mures, Romania
Vârsta: 43
Date: 170cm, 67kg
Mesaje: 2.762
Aprecieri acordate: 87
Am fost apreciat(a) de 141 ori in 61 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 100-110 kg

Felicitari Loly,

Si vom veni in grupa urmatoare, mai repede sau mai tazriu...
ce sa va zic..m am apucat de aerobic...au un cd , cu un rpogram dragut(da greu)...am facut ieri 15 minute, azi am o febra msuculara..de toata frumusetea...dar am tras sia cum putin de mine..tot 15-17 min..ma gandesc sa imi fac un obicei din asta..sa misc macar 15 min...pana o i putea trece la timp mai lung..
cum altu si bea cafeluta eu sa mi iau portia de topaiala...fetele dorm inca....
In ceea ce priveste o dieta, am citit articolele adresate mamicilor ce alapteaza..si m au facut sa ma razgandesc...ca oricum ardem bine calorii..intre 300-800 pe zi..scade calitaea si cantitatea laptelui..si parca mi a fost mila de bebe...asa ca nu plec nicaieri, sunt si raman aici..dar o sa incerc sa mi schimb deocamdata stilu de viata...alimentatia..sa scap de vicii(dulciuri)...sa fac gimnastica..si s avedem ce rezultate avem..
cand o sa terminam cu alaptatu vedem ce alegem..pana atunci mai aflu pareri, rezultate la diferite diete...
ma bucur macar ca m am apucat de gimnastica..ma motiveaza..e un pas inainte...
bobopuiu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 836 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat