View Single Post
  #4179 (permalink)  
Vechi 26 iun 2012, 22:57:05
Ancky's Avatar
Ancky Ancky este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 09 iun 2010
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Montignac
Date: 167cm, 64kg
Mesaje: 134
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de Plecatalaplaja Vezi mesajul
Salut,

Eu ieri am fost putin neconforma...dar de azi incep din nou. Ma simt putin aiurea ca am fost neconforma dupa ce ca fac si pauza de la sala doua saptamani. Mi se pare asa mult doua saptamani fara sala. Asta dupa ce luni de zile am facut pauza.
Ne re-educam fara sa vrem

Citat:
Anterior postat de judeleana Vezi mesajul
Scuze, am vrut sa spun stocamul plin, ca daca e gol ma foiesc toata noaptea si ma duc direct la frigider sa mananc ceva.

Ce am uitat sa spun, e ca in fiecare zi beau cate un ORZO, cred ca stitti despre ce e vorba, e un inlocuitor de cafea, facut din orz, pe care il indulcesc cu jumatate de lingurita de fructoza, e vreo probleme?
Sincer eu am slabit cu o astfel de bautura din secara,dar la fel am slabit si cu cafea.Deci daca esti bautoare de cafea eu zic sa nu te mai chinui. Dar ar trebui sa probezi si fara el o sapt,poate iti merge mai bine.

Citat:
Anterior postat de Whaley Vezi mesajul
Am citit in cartea lui Montignac ca ar tebui sa mananc mult peste, ma chinui cu conservele de ton in suc propriu, pe astea le mai "diger", dar dupa alt fel de peste nu ma omor. Ma rog, imi place salaul pane, pastravul prajit in malai etc, dar file de ceva la cuptor... yuck! Ar trebui sa ma fortez?
Eu zic sa nu.Eu personal imi tratez stomacul ca pe un "copilas" Daca nu ii place nu il fortez pentru ca stiu sigur ca in viitor nu voi mai suporta nici mirosul.Am fost atat de pretentioasa de mica si mama m-a lasat sa imi fac damblalele,incat acum toate alimentele de pe lista mea neagra (sau o mare parte din ele ) au trecut in TOP (pepene galben si banana,ciuperci,rosii,ciorba de burta,lactate).Pacat ca nu s-a schimbat si pofta de dulce care se pare ca nu vrea sa dispara

Citat:
Anterior postat de dyiu Vezi mesajul
Buna cine mai tine monti?
eu incerc sa o tin,si as avea nevoie de ajutor la unele chestii,sunt la faza 1
Cam toate.

Citat:
Anterior postat de Whaley Vezi mesajul

Aveam un suplliment de omega 3 din somon prin casa, oare sa-l iau ca sa "compensez" lipsa pestelui? Sau sa-l las balta?
Eu am luat acum 2 ani ulei de peste la capsule,tot de somon,stiu ca sunt niste grasimi f.bune si i-am luat mamei o cutie si era oferta 2 la pret de una.

Citat:
Anterior postat de Whaley Vezi mesajul
ca implineam 4 ani de la casatorie si am considerat ca trebuie sa sarbatorm cumva.
Multi ani fericiti inainte!

Citat:
Anterior postat de dyiu Vezi mesajul
buna cine a slabit cu monti?
sa ma ajute si pe mine!!!!!!!!!!!!!
Toate,ca altfel nu mai eram pe aici,treci la discutii,intreaba,povesteste... Bine ai venit.

Eu azi am fost conforma,asa ca las meniul pe maine ca o sa imi petrec 80% din zi cu copiii la piscina,si acum ca l-am bagat pe cel mic in piscina adultilor nu mai ies de acolo,fac 13-14 pe langa el,dupa ce ca ma laudam eu cu cele 40 min de inot,acum o sa ma laud cu inot cu 16 kg in spate,ca vrea ca sora-sa la adanc

MD-piersici,cafea
G-sunca presata slaba
P-crema de dovlecei,piept de pui la gratar
G-pffff.cred ca tot vreun fruct
C-peste fript cu salata de rosii
Ancky, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2321 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1804 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat