Subiect: Jurnal tuiti2011
View Single Post
  #42 (permalink)  
Vechi 21 nov 2011, 22:05:39
andrylici's Avatar
andrylici andrylici este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 sep 2011
Locaţie: Buzau, Romania
Vârsta: 40
Dieta: low-carb
Date: 178cm, 85.9kg
Mesaje: 454
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal tuiti2011

Citat:
Anterior postat de tuiti2011 Vezi mesajul
deocamdata cred ca sunt in stadiul de pregatire, tin o hipocalorica, mai gust din una - alta, in limita caloriilor.

vreau sa tin o dieta, nu stiu ce nume are, dar mi-a fost laudata din toate partile, e cu proteine, pe etape

etapa I: carne de toate felurile, fripta si fiarta, oua fierte, grasimi, castraveti, muraturi fara zahar si masline

la faza a doua se adauga cateva legume, ardei gras, salata verde, sfecla

la a 3-a zarzavaturi etc

sport fac acasa, combinat cu mers pe jos
fac abdomene, pe minge, serii de picioare si brate
si trebuie sa ma apuc sa fac si bici, care momentan e suport pt genti


Buna! Vad ca ti-ai facut o multime de prietene si ai primit o sumedenie de vizite. Dieta vad ca merge in continuare, sa te tii de ea.
Nu-i frumos sa tii bici ca suport pt haine. Stiu ca este foarte buna pt ca si la mine avea acelasi rol. Dar acum o folosesc cam de 2-3 ori pe saptama si face minuni (desi nu este activitatea mea preferata, ma tin de ea cu dintii). Altfel nu o sa ma mai inteleg cu pielea mea.
Cum merge cu cantaritul? Rezisti sa nu te cantaresti zilnic? Eu incep sa ma invat minte. Saptama trecuta m-am cantarit luni apoi iarasi miercuri. Nu dadusem niciun gram de pe mine. M-am suparat atat de tare incat joi si vineri am fost la alergat iar duminica am facut bici si gimnastica - luni aveam cu 1.9 kg mai putin. Oricum, nici eu nu vreau sa ma cantaresc zilnic tocmai pt a avea o surpriza placuta dupa o saptamana.
Bravo ca ai ascultat sfatul fetelor si ai facut un meniu mai bogat. De asemenea ai adaugat si gustari. Excelent!
Bafta in continuare!
__________________
Jurnal Andrylici
andrylici, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2500 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1983 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1596 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]