View Single Post
  #42 (permalink)  
Vechi 22 feb 2010, 14:05:47
Lorelei01's Avatar
Lorelei01 Lorelei01 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2010
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 40
Dieta: south beach
Date: 167cm, 62kg
Mesaje: 4
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Vreau si eu sa slabesc:(

Buna,

Sunt noua pe aici si abia acum incerc sa invat toate etapele. Am citit ce ati scris multe dintre voi si am observat persoane care au slabit 10-12 kg. Ce frumosss. Bravo lor si bine ca au reusit. Doar ca....as vrea si eu.Acum am inceput sa tin Dieta South Beach. Este destul de ok, doar ca nu prea sunt "prietena" cu legumele . In toate dietele pe care le tin am o mare problema: DULCIURILEpur si simplu nu ma pot abtine. Problema e ca acum 2 ani am reusit sa ajung la 56 kg, ma simteam supr in pielea mea, dar dulciurile m-au readus, in timp ce e drept, la 64 kg. si acum sunt cam disperata . As avea si eu nevoie de o incurajare pentru ca simt ca singura nu o sa reusesc si voi cadea din nou in patima lor...a dulciurilor.
Imi doresc atat de mult sa vad si eu cum scade indicatorul ticker-ului .
Multumesc anticipat!
Lorelei01, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1795 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1278 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 762 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]