View Single Post
  #421 (permalink)  
Vechi 04 mar 2014, 15:23:40
mutulica's Avatar
mutulica mutulica este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 17 mar 2011
Locaţie: Ankara, Turcia
Vârsta: 38
Dieta: alimentatie sanatoasa+sport
Date: 170cm, 82.5kg
Mesaje: 13.059
Aprecieri acordate: 4.276
Am fost apreciat(a) de 3.645 ori in 2.761 mesaje
Implicit Re: Schimbarea vine din interior!!!

Citat:
Anterior postat de loredana2200 Vezi mesajul
trebuie sa fi ambitioasa, numai sa vrei! si cum stiu cat de mult iti doresti sa slabesti nu te impiedica nimic! Eu mananc numai fiert sau la cuptor, nimic prajit...deci se poate. Paine mananci? zahar? renunta la astea doua si ai sa vezi ca o sa slabesti mai repede. tarate mananci? eu mi-am luat si tarate si fulgi de ovaz si mananc cu iaurt degresat. e tare bun. seara mai imi fac suc de morcovi, mere si sfecla, mananc mai putin si beau si cate un pahar de suc.
eu te sustin, asa ca ambitie si la treaba
prima oare a fost mai simplu, nu inteleg de ce
la paine am renuntat, o sa-mi mai iau de tarite sau secara, dar oricum nu vreau sa maninc paine decit 1-2 ori pe saptamina, iar daca nu am in casa nu maninc
si nimic dulce, normal...doar miere cind lesin de pofta
fulgi de ovaz maninc, o sa-mi fac la mic dejun, cu stafide sau cu nuci si putina miere.
Simt eu ca m-am pus pe treaba, trebuie luni sa vad 72 cintar, paine joi ma bag si la sport
mutulica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1612 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]