View Single Post
  #4239 (permalink)  
Vechi 29 mai 2013, 17:56:50
Evelynne's Avatar
Evelynne Evelynne este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 07 sep 2011
Locaţie: BUCURESTI, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Dukan
Date: 177cm, 75.3kg
Mesaje: 161
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 15 mesaje
Implicit Re: Regimul Dukan ( partea 3 )

Citat:
Anterior postat de bianca25 Vezi mesajul
Marinuta de care ceai sa beau ? Cred ca si constipatia e devină ca altfel nu imi explic de ce sunt așa

Evelynne iti zic meniul meu de ieri si de azi si sa zici unde gresesc. Ieri si azi am fost la pl pt ca țin acu 5/5
Ieri Omleta cu roșie si un castravecior. La amiaz Tocanita de pui cu ciuperci si 2lg de iaurt
Ieri seara am făcut si kilo-kick quark
Azi am mâncat iaurt cu tarate si salata si piept de pui la gratar
Sa imi ziceti unde gresesc sau cantitatea pe care trebuie sa o mănânc la o masa ca nu pot sa imi inchipui unde gresesc
Va multumes pt toate sfaturile sunteți foarte Dragute
Meniul tau e perfect... dar nu stiu exact cantitatile... ai avut cel putin 3 mese pe zi? Si sa nu incerci sa mananci cat mai putin... pt ca dieta functioneaza atunci cand mananci Eu una consum un iaurt de 375 g cu 2 lg tarate, cam 120 g piept de pui la o masa, ciocanele cam 150 g si incerc sa nu combin alimentele prea des, spre exemplu la o masa mananc doar lactate (doar omleta, sau doar iaurt cu tarate), la alta masa consum doar carne. Incearca sa consumi mai multa carne si mai putine lactate (acestea in cantitate mare pot incetini slabirea)... ai rabdare si rezultatele vor aparea... daca tu tii totul ca la carte, nu are cum sa nu dea rezultate Incearca sa te cantaresti mai rar, daca te cantaresti zilnic e posibil sa fii dezamagita si sa-ti pierzi speranta... eu ma cantaream la inceput cam la 10 zile, intotdeauna dupa cele 5 zile de PP. Sper ca ti-am fost de ajutor, pupici :*
Evelynne, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2105 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1588 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat