View Single Post
  #4260 (permalink)  
Vechi 14 sep 2012, 06:48:38
silvia2011's Avatar
silvia2011 silvia2011 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 50
Date: 157cm, 91.4kg
Mesaje: 1.730
Aprecieri acordate: 219
Am fost apreciat(a) de 173 ori in 135 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Nici mie nu mi-ar strica un razboi. Dar...nu razboiul ma motiva, ci dorinta mea reala de a slabi. Dupa 30 de kg slabite, stiu ce inseamna sa vreau si sa si fac. Stiu ca acum doar vreau oarecum, si de facut nu am niciun chef. Asa cum mi-a trebuit un moment de cotitura ca sa ma pun pe slabit, imi trebuie alta hotarare constienta ca sa ma apuc din nou. Si inca nu gasesc motivul ala, din pacate...

Eu sper sa se lase si cu nunta, si cu tot. Dar nici nu vreau sa visez prea departe in viitor.

Acum, nu ma intelegeti gresit, eu nu sunt o pesimista. Sunt doar mai putin optimista decat de obicei. Si nu cred ca se vede la suprafata. Chiar imi zice lumea la munca tot timpul ca parca prea sunt vesela, ieri chiar mi s-a spus "suspect" de vesela dar fiecare isi exprima grijile diferit. Eu nu vreau sa le povestesc tuturor din jurul meu (Care, momentan, sunt colegi de munca, pentru ca alti oameni nu cunosc) cum il astept eu pe iubi si imi fac griji etc...

Asa ca ramane sa tin gandurile astea pentru mine si sa le consum prin mancat grupat, ca alta idee mai buna nu am. Visez la cum o sa ies eu in week-end si o sa alerg in loc sa mananc. Dar nici nu pot sa alerg pe strazi toata ziua. Dar de mancat non-stop, pana mi se face rau, pot....

Va pup si imi sunteti tare dragi ca imi calcati din cand in cand pragul! O seara buna!
Buna dimi . Mai ce raspuns serios mi-ai dat .
Deci sa inteleg ca nu razboaiele noastre te-au slabit
'Dar de mancat non-stop, pana mi se face rau, pot....'

Sa stii ca nu iti dau "LIKE" pentru cuvintele acestea
Dau in continuare la 'O gura si ATAT!'.


Sa ai o zi minunata si tu. Te
silvia2011, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2046 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1529 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]