View Single Post
  #4264 (permalink)  
Vechi 15 nov 2011, 16:26:26
pitic zuz's Avatar
pitic zuz pitic zuz este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iul 2010
Locaţie: Campina, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Montignac - faza I
Date: 154cm, 67.1kg
Mesaje: 398
Aprecieri acordate: 17
Am fost apreciat(a) de 60 ori in 39 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

eva te admir pentru interesul acordat dietei, esti un exemplu,as vrea si eu sa pot sa retin atatea si mai ales sa le pun si in practica,
dar stii, uneori, e greu sa tii cont la toate astea... sa cantaresti, sa imparti, sa te gandesti ca daca ai mancat azi paste maine si poimaine tre sa mananci altceva, aici incep sa le inteleg pe fetele care spuneau ca e scump sa fi monty.
eu daca as avea timp liber toata ziua si bani din belsug mi-as face meniurile pe tot anu de acu incolo... si ar fi 101% conforme, dar unde stiu ca totul e limitat la mine (bani, timp, rabdare, pana si dotarile din bucatarie) atunci nu pot decat sa ma demoralizez.... sau sa tin regimul asa cum imi permite viata care o duc.
anu trecut tineam si eu montignac si ii citeam cartile si eram conforma, dar aveam tot ce imi trebuie
acum stiu la ce sa ma limitez si fac din dieta asta un stil de viata care sa mi se potriveasca. am renuntat la cartofi, zahar, orez alb, paste albe, paine. combinatiile sunt cat de cat acceptabile intr-o zi, stiu unde gresesc dar macar sunt mandra de mine ca pot face si atat.
__________________
Nu exista alimente nesanatoase... ci cantitati