View Single Post
  #428 (permalink)  
Vechi 02 sep 2009, 00:22:22
Extasssy's Avatar
Extasssy Extasssy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 18 mai 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Dieta Hipocalorica 1200-1400 calorii
Date: 162cm, 89.1kg
Mesaje: 2.845
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 20 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Ajutati-ma sa fiu slabuta :) Jurnal "dienusha"

Citat:
Anterior postat de lalita Vezi mesajul
da..exista mereu un maine. ai mare dreptate,ce pot sa zic. de asta de multe ori zic '' ah incep de maine,azi mai mananc cate ceva daca tot am inceput cu stangu,asta e ultima zi!!!'',si bineinteles ca nu e ultima. si tot asa.. si da,clar ca e mai bine sa salvam de azi ce se mai poate salva. as vrea sa gandesc si eu asa,si nu sa renunt de tot in acea zi doar pt ca am mancat ceva dulce..si continui asa toata ziua cu tampenii.. tristttt!!!
Pai ... de cate ori papi ceva interzis... eu zic ca ar fi bine dupa sa dai o fuga prin forum... si sa te uiti la toate sfaturile pe care le da lumea pe aici, iar apoi sa te gandesti la cate ai reusit pana acum, si ca continuand chiar si o zi in acelasi ritm haotic, nu te va ajuta cu nimic la slabit...

Eu una cand o dau in bara imi zic... ups... si apoi ma relaxez cu un pahar de compot sau ceai neindulcit, si ma gandesc ce pot papa in asa fel incat per total sa nu ies chiar asa de rau din grafic... Si contiunui... Mi-a luat ceva timp sa ma obisnuiesc cu asta... dar din fericire mi-a intrat in cap... si acum sper sa nu-mi mai iasa... Dragut e ca uneori o fac si involuntar...
__________________
Un șir neîntrerupt de mici acte de voință dau un rezultat mare.
Charles Baudelaire

Extasssy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1866 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1349 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1350 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]