View Single Post
  #43 (permalink)  
Vechi 03 iun 2010, 15:42:47
LuliL's Avatar
LuliL LuliL este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 01 iun 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Dukan
Date: 170cm, 95kg
Mesaje: 126
Aprecieri acordate: 6
Am fost apreciat(a) de 17 ori in 16 mesaje
Implicit Re: Ce va motiveaza anul asta la slabit?

Citat:
Anterior postat de mvthebest Vezi mesajul
In primul rand vreau sa ajung sa-mi iubesc corpul atunci cand ma privesc in oglinda,atunci
cand merg sa-mi cumpar haine sa pot obta si pentru cele multate/stramte fara sa-mi fie teama ca imi ies suncile si grasimea de pe burtica afara..

Nu mai vreau sa fiu complexata atunci cand port dress de baie. Si nu mai vreau sa ma simt inferioara fata de celelalte fete pentru ca sunt slabute si fara sunci.
Vreau sa pot purta tanga fara sa-mi etalez celulita sau grasimea,vreau sa am un fund frumos
Suna bine planul tau ... la asta am visat si eu mereu, un fundulet ferm, fara celulita, numai bun de-un kilotzel tanga

La mine se anunta o vacanta la mare, soare cu iubi ...undeva departe, apoi se mai anunta cateva escapade pe la noi la mare si nu as vrea sa-mi fie jena sa ma dezbrac pe plaja. Seara, in dormitor, e altceva ... lumina e stinsa sau difuza si nu se vede asa tare celulita, dar la vara o sa fie grav daca ma afisez cu coaja de portocala la purtator, asa ca asta ma motiveaza pe mine, in acest moment.
LuliL, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2571 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2054 kcal/zi. Pentru a slăbi 7 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 763 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat