View Single Post
  #43 (permalink)  
Vechi 27 iul 2011, 06:33:35
Ayla's Avatar
Ayla Ayla este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 29 mar 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 160cm, 72kg
Mesaje: 16
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Grupul SLABUTE FRUMOASE SI SANATOASE - Concursul Slabute la Toamna, 2011

Meh... febra musculara de mor xD si cu tot stretchingul se pare ca am cam exagerat m-am trezit in ultimele 2 zile la 6 sa-mi fac jumatatea de ora de sport si sunt tare mandra ca eu n-am fost niciodata o persoana matinala. Azi chiar aveam de gand sa ma culc la loc dar am zis ca daca tot sunt treaza ia sa mai vad ce au scris fetele (ca nu prea am timp ziua) si cand am vazut rezultatele din prima saptamana si ca suntem nr1 la kilograme pierdute mi-am gast motivatia xD si bine a fost ca e un inceput perfect de zi. Vio sa nu-ti faci sange rau de cele 400 g orice scadere e importanta si apoi toate o s avem saptamani mai bune si altele mai proaste fiecare gram de care scapam e bun scapat Mai conteaza si apa pe care am retinut-o inainte sa incepem si procentul (evident ca eu trebuie sa ridic stafeta si sa slabesc mai multe kg ca doar am de unde xD) si apoi a fost doar prima saptamana Ne adaptam acum in functie de rezultate mai adaugam niste exercitii mai inlocuim niste produse etc Eu oricum sunt foarte multumita de rezultatele noastre si asta e doar inceputul

Cu privire la legume din cate stiu trebuie cantarite dupa fierbere dar eu incerc sa mananc cat mai multe crude ca avem nevoie de vitamine si stiu ca se cam pierd prin gatit. Voi luati suplimente? Eu am inceput sa iau eurovita multivitamine si calciu

Va doresc inca o zi excelenta si success, vointa si santate fetelor
__________________
Ayla, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2141 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1624 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 850 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat