Subiect: Spinning
View Single Post
  #43 (permalink)  
Vechi 06 mar 2012, 08:40:37
Katlinette's Avatar
Katlinette Katlinette este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 30 oct 2010
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 37
Date: 177cm, 62kg
Mesaje: 18
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Spinning

Hey! sa nu faci gresala sa nu mananci! cum ai putea sa faci cardio daca ai corpul mal nutrit? mananca normal, daca ai spinning de la 6 poti manca pe la 4. faci spinning de la 6 la 7, apoi dupa ce te linistesti si trece rush-ul, poti manca un sandwish ceva (eu de ex imi fac un sandwich cu branza feta, paine neagra si felii groase de rosie). Yummy! nu-ti face rau singura nemancand nimic, pentru ca daca faci cardio (sa zicem de 2-3 ori pe saptamana) trebuie sa-ti hranesti corpul. tu desi te opresti din spinning intr-o ora, corpul tau continua sa arda 2-3 ore dupa, asa ca relaxeaza-te si nu te chinui cu nemancatul dupa 3. nu poti sa te si infometezi si sa si faci sport, pentru ca o sa clachezi repede.
Succes!
Katlinette, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2385 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1868 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat