View Single Post
  #430 (permalink)  
Vechi 16 feb 2012, 09:26:48
Prapadeala's Avatar
Prapadeala Prapadeala este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: Jurnal M (Prapadeala)

Citat:
Anterior postat de iuanutza Vezi mesajul
parerea mea...M.Bilic, adica principiile ei sunt pe un stil de viata permanent, mai mult e mentinere, f putin se slabeste, si in mult timp, exact ca si nutritionista mea, alimentatie sanatoase fara euri, coloranti etc...si da, la pranz combinatii de proteine cu carbo, insa carbo f putini...s.b. te slabeste f bine de la burta...insa, pt o pers care adora dulciurile, si o mare parte a vietii sale le-a consumat constant, nu e prea ok sb, eventual sb2...nu sunt de acord cu sb1...ca dupa cele 2 saptamani de sb1, ai de viata mea, ai o pofta de dulce de te ia dracul, asta am patit eu, si nu am tinut sb1 ci a fost un sb 2, si chiar si asa...de aceea trebuie sa avem un nivel de carbo acceptabil, ca sa nu facem apoi binge-eating in dulciuri...apoi de Montinag habar n-am, nu m-am informat niciodata de el...somn usor si aici scumpo
Organismul meu inca slabeste si cu diete nu foarte stricte si din aceasta cauza nu ma bag la chestii stricte. Daca ma tin de treaba slabesc...daca calc pe alaturi, nu mai slabesc. Cand voi vedea ca nu mai slabesc, voi merge pe ceva strict daca voi vedea ca sunt in stare, intre timp merge pe faimoasa "hipocalorica" - mananci cam orice cu conditia sa fie sanatos si cantitati normale
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]