Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal M (Prapadeala)

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #421 (permalink)  
Vechi 15 feb 2012, 15:56:34
Prapadeala's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: Jurnal M (Prapadeala)

Inca o zi in care tentatia de a ceda e mare... ma tin tare pe pozitii, dar nu imi vine sa ma mai tin de nimic....MOTIVATIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE unde esti? Hai si pe la mine

As vrea sa scad sub 55, dar nu reusesc sa fiu cuminte...stiu ca daca as fi cuminte pana luni as vedea si eu macar un 54.8....

Initial la G2 vroiam sa mananc 3 patretele de cioco, pana la urma am mancat o banana ca imi era pofta rau. Stiu ca nu sunt recomandate fructele dupa amiaza, dar imi era pofta si am cedat
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #422 (permalink)  
Vechi 15 feb 2012, 21:39:50
Prapadeala's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: Jurnal M (Prapadeala)

Meniu 15.02.2012

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 22:50
Seminte de in, 15g - 81 calorii, 2.7 proteine, 6.3 grasimi, 0 colesterol, 4.3 carbohidrati, 4.1 fibre, 4.5 sodiu, 0.2 zaharuri
Baton Activ Bar 10% fibre, cu cereale integrale, fara adaos de zahar, cu fructe tropicale si iaurt (ovaz&fructe), Rommac, 60g - 193 calorii, 3.6 proteine, 1.2 grasimi, - colesterol, 46.2 carbohidrati, 6 fibre, 96 sodiu, 31.8 zaharuri

Prânz, ora 23:12
Gogosari in otet, Carrefour, 300g - 64 calorii, 0.9 proteine, 0.3 grasimi, - colesterol, 14.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Piept pui felii, 300g - 342 calorii, 69 proteine, 6 grasimi, - colesterol, 3 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Ardei chili (iute) ancho, uscat, 5g - 15 calorii, 0.6 proteine, 0.4 grasimi, 0 colesterol, 2.6 carbohidrati, 1.1 fibre, 2.2 sodiu, - zaharuri
Condimente, nucsoara, 5g - 16 calorii, 0.5 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 3.4 carbohidrati, 1.4 fibre, 0.9 sodiu, - zaharuri
Lapte de consum 1,5 % grasime, Dorna, 100ml - 46 calorii, 3.2 proteine, 1.5 grasimi, - colesterol, 5 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Conopida, cruda, 350g - 88 calorii, 6.7 proteine, 1 grasimi, 0 colesterol, 17.4 carbohidrati, 7 fibre, 105 sodiu, 6.7 zaharuri

Gustare 2, ora 16:28
Banane/Banana, 200g - 178 calorii, 2.2 proteine, 0.6 grasimi, 0 colesterol, 45.6 carbohidrati, 5.2 fibre, 2 sodiu, 24.4 zaharuri

Cina, ora 16:26
Ardei rosu gras, 270g - 84 calorii, 2.7 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 16.2 carbohidrati, 5.7 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Muschi file afumat de porc, Caroli, 170g - 235 calorii, 35.7 proteine, 9.4 grasimi, - colesterol, 3.4 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1342 calorii, (mult)127.8 proteine, (mic)27 grasimi, 0 colesterol, 161.5 carbohidrati, 30.5 fibre, 210.6 sodiu, (mult)63.1 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Bicicleta stationar, moderat, 60min - 385 calorii
Metabolism bazal - 1269 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1654 calorii
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #423 (permalink)  
Vechi 15 feb 2012, 23:24:25
Prapadeala's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: Jurnal M (Prapadeala)

Azi am fost cuminte si pana la urma am avut o abatere nu tocmai grava - am mancat o banana in loc de ciocolata neagra, nu e chiar atat de rau zic eu

Maine la pranz voi manca ceva nu tocmai dietetic, dar asta am gatit, asta mananc - orez cu pui
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #424 (permalink)  
Vechi 15 feb 2012, 23:28:23
iuanutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal M (Prapadeala)

Citat:
Anterior postat de Prapadeala Vezi mesajul
Meniu 15.02.2012

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 22:50
Seminte de in, 15g - 81 calorii, 2.7 proteine, 6.3 grasimi, 0 colesterol, 4.3 carbohidrati, 4.1 fibre, 4.5 sodiu, 0.2 zaharuri
Baton Activ Bar 10% fibre, cu cereale integrale, fara adaos de zahar, cu fructe tropicale si iaurt (ovaz&fructe), Rommac, 60g - 193 calorii, 3.6 proteine, 1.2 grasimi, - colesterol, 46.2 carbohidrati, 6 fibre, 96 sodiu, 31.8 zaharuri

Prânz, ora 23:12
Gogosari in otet, Carrefour, 300g - 64 calorii, 0.9 proteine, 0.3 grasimi, - colesterol, 14.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Piept pui felii, 300g - 342 calorii, 69 proteine, 6 grasimi, - colesterol, 3 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Ardei chili (iute) ancho, uscat, 5g - 15 calorii, 0.6 proteine, 0.4 grasimi, 0 colesterol, 2.6 carbohidrati, 1.1 fibre, 2.2 sodiu, - zaharuri
Condimente, nucsoara, 5g - 16 calorii, 0.5 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 3.4 carbohidrati, 1.4 fibre, 0.9 sodiu, - zaharuri
Lapte de consum 1,5 % grasime, Dorna, 100ml - 46 calorii, 3.2 proteine, 1.5 grasimi, - colesterol, 5 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Conopida, cruda, 350g - 88 calorii, 6.7 proteine, 1 grasimi, 0 colesterol, 17.4 carbohidrati, 7 fibre, 105 sodiu, 6.7 zaharuri

Gustare 2, ora 16:28
Banane/Banana, 200g - 178 calorii, 2.2 proteine, 0.6 grasimi, 0 colesterol, 45.6 carbohidrati, 5.2 fibre, 2 sodiu, 24.4 zaharuri

Cina, ora 16:26
Ardei rosu gras, 270g - 84 calorii, 2.7 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 16.2 carbohidrati, 5.7 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Muschi file afumat de porc, Caroli, 170g - 235 calorii, 35.7 proteine, 9.4 grasimi, - colesterol, 3.4 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1342 calorii, (mult)127.8 proteine, (mic)27 grasimi, 0 colesterol, 161.5 carbohidrati, 30.5 fibre, 210.6 sodiu, (mult)63.1 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Bicicleta stationar, moderat, 60min - 385 calorii
Metabolism bazal - 1269 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1654 calorii
no, la m.d in loc la batonul ala puteai si tu sa mananci musli tot 60 de g, ca tot acolo esti la calorii si carbo, plus ca musli tin mai tine de foame, iar cu iaurt slab, merge unsa treaba...pai de ce nu ai avut gustare 1, pt ca daca consumai acolo banana, nu mai era asa stres...nu e chiar asa grav ca ai mancat-o la gustare 2, dar de aia se zice ca mai bine de dimineata sa se consuma fructele pt ca ele dau energie, mai ales bananele, iar mai spre dupa masa nu mai avem nevoie de atata energie...la cina...eu per general nu sunt de acord cu mezelurile, iar carnea de porc nici nu imi place...nu is bune mezelurile pt ca, contin tot felul de porcarii in ele, trebuie sa fim si sanatoase, nu numai sa slabim...
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #425 (permalink)  
Vechi 15 feb 2012, 23:30:48
iuanutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal M (Prapadeala)

Citat:
Anterior postat de Prapadeala Vezi mesajul
Azi am fost cuminte si pana la urma am avut o abatere nu tocmai grava - am mancat o banana in loc de ciocolata neagra, nu e chiar atat de rau zic eu

Maine la pranz voi manca ceva nu tocmai dietetic, dar asta am gatit, asta mananc - orez cu pui
normal ca nu e asa grav, oricum ciocolata si rudele ei se stie ca, contin"calorii goale", adica nu ofera nutrienti corpului, macar banana aia ajuta totusi cu ceva
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #426 (permalink)  
Vechi 15 feb 2012, 23:33:09
iuanutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal M (Prapadeala)

Citat:
Anterior postat de Prapadeala Vezi mesajul
Azi am fost cuminte si pana la urma am avut o abatere nu tocmai grava - am mancat o banana in loc de ciocolata neagra, nu e chiar atat de rau zic eu

Maine la pranz voi manca ceva nu tocmai dietetic, dar asta am gatit, asta mananc - orez cu pui
apoi poti manca de exemplu vreo 2 lingurite de orez si mai mult pui cu o salata...sa fie cantitatea de pui mai mare, orezul...f indicat in diete sa fie brun cica sau din ala besmati sau cum ii zice, si eu pot consuma orez, dar normal simplu cu legume...eu as zice asa ori f putin orez cu mai mult pui, ori numai orez, tu ce zici de asta?
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #427 (permalink)  
Vechi 15 feb 2012, 23:37:11
Prapadeala's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: Jurnal M (Prapadeala)

Citat:
Anterior postat de iuanutza Vezi mesajul

no, la m.d in loc la batonul ala puteai si tu sa mananci musli tot 60 de g, ca tot acolo esti la calorii si carbo, plus ca musli tin mai tine de foame, iar cu iaurt slab, merge unsa treaba...pai de ce nu ai avut gustare 1, pt ca daca consumai acolo banana, nu mai era asa stres...nu e chiar asa grav ca ai mancat-o la gustare 2, dar de aia se zice ca mai bine de dimineata sa se consuma fructele pt ca ele dau energie, mai ales bananele, iar mai spre dupa masa nu mai avem nevoie de atata energie...la cina...eu per general nu sunt de acord cu mezelurile, iar carnea de porc nici nu imi place...nu is bune mezelurile pt ca, contin tot felul de porcarii in ele, trebuie sa fim si sanatoase, nu numai sa slabim...
Ar trebui sa ma trezesc mai devreme ca sa pot sa mananc musli cu iaurt ...la MD ma dau batuta pentru ca nu prea ma trezesc, prefer sa dorm... eu mult timp am sarit cu totul peste MD. Asa ca cele doua batoane au fost consumate in decursul unei ore - pe drum un baton si cand am ajuns la servici, al doilea baton. Astfel, cred ca rar voi fi in stare sa mananc si altceva decat batoane, biscuiti. La aceste alimente, incerc sa aleg unele cat mai ok din punct de vedere al dietei, pe cat posibil fara zahar, sa fie cu faina inegrala de diverse cereale, etc

Pranzul il iau repede, asa ca acolo nu mai am loc de gustare. Banana stiu ca nu trebuia sa o consum, dar mi-a fost atat de pofta...aveam ciocolata neagra pregatita.

Stiu cum sta treaba cu mezelurile, dar recunosc ca nu ma pot lasa de ele. Ce am ales eu in meniu, nu e exact ce am mancat. Eu am mancat muschiulet afumat natural. Cand l-am cumparat era o bucata de muschiulet si atunci am zis ca e mai sanatos. E luat de la tarani, de unde mai imi cumpar si branzica de tot felul. Incerc sa aleg variante mai ok de mezeluri, la care sa stiu cat de cat ingredientele
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #428 (permalink)  
Vechi 15 feb 2012, 23:44:08
Prapadeala's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: Jurnal M (Prapadeala)

Citat:
Anterior postat de iuanutza Vezi mesajul

apoi poti manca de exemplu vreo 2 lingurite de orez si mai mult pui cu o salata...sa fie cantitatea de pui mai mare, orezul...f indicat in diete sa fie brun cica sau din ala besmati sau cum ii zice, si eu pot consuma orez, dar normal simplu cu legume...eu as zice asa ori f putin orez cu mai mult pui, ori numai orez, tu ce zici de asta?
Da, stiu... dar mancarica e gatita deja...cand mi-am pus in caserola, am incercat sa aleg cat mai mult pui si mai putin orez, dar nu puteam sa-l las pe iubi fara carne si sa ii dau doar orez

As vrea sa iau orez basmat, ca am tot citit de el pe aici, dar nu stiu de unde sa-l cumpar. In hipermarketuri nu am gasit decat orez brun.

Macar stiu cum e gatit....

Oricum mi-am completat meniul pentru maine si carbo nu o iau razna rau de tot. La md voi sari peste carbo ca sa-mi permit sa ii pap la pranz. Incerc sa mai imi introduc, incet, incet combinatii in meniu pentru ca eu in ultimele luni nu prea am facut combinatii la mese.

Am tot citit diverse carti de nutritie si incerc sa-mi fac meniurile adunand din ce zice Montignac, ce zice South Beach si ce zice Mihaela Bilic.

Astfel glucidele/ carbo consum doar in prima parte a zilei - asta e de la monti si Mihaela Bilic

Incerc sa imi tin carbo la un nivel nu f ridicat - cam in jurul la 100 de grame pe zi - asta e de la South Beach

Incerc sa mai fac combinatii de carbo si proteine - asta e de la Mihaela Bilic. Am ales varianta cu combinatiile, chiar daca multi o condamna, pentru ca eu incerc acum sa gasesc un stil de viata pe termen lung, nu doar pe perioada asta in care vreau sa slabesc
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #429 (permalink)  
Vechi 15 feb 2012, 23:58:31
iuanutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal M (Prapadeala)

Citat:
Anterior postat de Prapadeala Vezi mesajul


Da, stiu... dar mancarica e gatita deja...cand mi-am pus in caserola, am incercat sa aleg cat mai mult pui si mai putin orez, dar nu puteam sa-l las pe iubi fara carne si sa ii dau doar orez

As vrea sa iau orez basmat, ca am tot citit de el pe aici, dar nu stiu de unde sa-l cumpar. In hipermarketuri nu am gasit decat orez brun.

Macar stiu cum e gatit....

Oricum mi-am completat meniul pentru maine si carbo nu o iau razna rau de tot. La md voi sari peste carbo ca sa-mi permit sa ii pap la pranz. Incerc sa mai imi introduc, incet, incet combinatii in meniu pentru ca eu in ultimele luni nu prea am facut combinatii la mese.

Am tot citit diverse carti de nutritie si incerc sa-mi fac meniurile adunand din ce zice Montignac, ce zice South Beach si ce zice Mihaela Bilic.

Astfel glucidele/ carbo consum doar in prima parte a zilei - asta e de la monti si Mihaela Bilic

Incerc sa imi tin carbo la un nivel nu f ridicat - cam in jurul la 100 de grame pe zi - asta e de la South Beach

Incerc sa mai fac combinatii de carbo si proteine - asta e de la Mihaela Bilic. Am ales varianta cu combinatiile, chiar daca multi o condamna, pentru ca eu incerc acum sa gasesc un stil de viata pe termen lung, nu doar pe perioada asta in care vreau sa slabesc
parerea mea...M.Bilic, adica principiile ei sunt pe un stil de viata permanent, mai mult e mentinere, f putin se slabeste, si in mult timp, exact ca si nutritionista mea, alimentatie sanatoase fara euri, coloranti etc...si da, la pranz combinatii de proteine cu carbo, insa carbo f putini...s.b. te slabeste f bine de la burta...insa, pt o pers care adora dulciurile, si o mare parte a vietii sale le-a consumat constant, nu e prea ok sb, eventual sb2...nu sunt de acord cu sb1...ca dupa cele 2 saptamani de sb1, ai de viata mea, ai o pofta de dulce de te ia dracul, asta am patit eu, si nu am tinut sb1 ci a fost un sb 2, si chiar si asa...de aceea trebuie sa avem un nivel de carbo acceptabil, ca sa nu facem apoi binge-eating in dulciuri...apoi de Montinag habar n-am, nu m-am informat niciodata de el...somn usor si aici scumpo
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #430 (permalink)  
Vechi 16 feb 2012, 09:26:48
Prapadeala's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: Jurnal M (Prapadeala)

Citat:
Anterior postat de iuanutza Vezi mesajul
parerea mea...M.Bilic, adica principiile ei sunt pe un stil de viata permanent, mai mult e mentinere, f putin se slabeste, si in mult timp, exact ca si nutritionista mea, alimentatie sanatoase fara euri, coloranti etc...si da, la pranz combinatii de proteine cu carbo, insa carbo f putini...s.b. te slabeste f bine de la burta...insa, pt o pers care adora dulciurile, si o mare parte a vietii sale le-a consumat constant, nu e prea ok sb, eventual sb2...nu sunt de acord cu sb1...ca dupa cele 2 saptamani de sb1, ai de viata mea, ai o pofta de dulce de te ia dracul, asta am patit eu, si nu am tinut sb1 ci a fost un sb 2, si chiar si asa...de aceea trebuie sa avem un nivel de carbo acceptabil, ca sa nu facem apoi binge-eating in dulciuri...apoi de Montinag habar n-am, nu m-am informat niciodata de el...somn usor si aici scumpo
Organismul meu inca slabeste si cu diete nu foarte stricte si din aceasta cauza nu ma bag la chestii stricte. Daca ma tin de treaba slabesc...daca calc pe alaturi, nu mai slabesc. Cand voi vedea ca nu mai slabesc, voi merge pe ceva strict daca voi vedea ca sunt in stare, intre timp merge pe faimoasa "hipocalorica" - mananci cam orice cu conditia sa fie sanatos si cantitati normale
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, jurnal, jurnale, m, prapadeala, ro, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole