View Single Post
  #4305 (permalink)  
Vechi 14 feb 2012, 09:32:44
GCM's Avatar
GCM GCM este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iun 2011
Locaţie: Undeva departe..., Romania
Dieta: Si eu cum pot!
Date: 162cm, 68kg
Mesaje: 7.723
Aprecieri acordate: 1.517
Am fost apreciat(a) de 4.936 ori in 2.670 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (IV)

Citat:
Anterior postat de jessik Vezi mesajul
fetele.. vb mai sunteti de dimineata..
eu am venit de la servici.. am facut o baie.. am luat cina.. si acum la tv..
azi am mancat dm lapte cu cereale.. la gustare o omleta cu putina branza..o felie paine.
la servici un wrap cu piept de pui si acasa la cina.. un pic de orez cu legume.. salata si putin piept de pui..ca gustari.. niste suc de portocale.. o gura miica de bounty.. si 2 biscuiti..
cred ca greselile mele.. au fost cam multi carbo.. sau nustiu poate ma incadrez.. dar nu am mancat orez de o luna cred ca.. si lipia de la wrap(ca la shaorma..) noroc de ea ca aveam de muncit 7 ore..si nu rezistam cu o buc de pui si salata//
sport nu am facut azi.. sper ca am ars ceva calorii la servici..
maine de ziua indrag lucrez.. oh..
maine o sa mannc dim niste orez sa am energie.. si apoi mai usurel.. legume.. lapte etc
Eu cred ca iti gasesti prea multe scuze!!!ca si lipia de la wrap. Daca nu te simti satula, mai ia o bucata de pui!
Dimineata cereale, gustare paine, pranz lipia, cina orez, gustari - bounty si biscuiti (oricat ar fi de putine cantitativ, se aduna carbo)
Cam de la ce ora la ce ora lucrezi(cu aprox ca banuiesc ca nu e zilnic la fel).?
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...nte-10637.html

Greutatea ideală pentru înălţimea 162 cm este 56 kg. Pentru a ajunge la greutatea ideală, trebuie sa mai scazi 12 kg. Greutatea normală pentru înălţimea 162 cm trebuie să se află în intervalul 49-66 kg. Indicele de masă corporală are valoarea 25.9 şi este considerat supraponderal
GCM, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2336 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1819 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1562 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]