View Single Post
  #43087 (permalink)  
Vechi 07 nov 2015, 17:29:49
rozica1965's Avatar
rozica1965 rozica1965 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rozica - Oare voi putea sa slabesc pana la 70 kg?

Citat:
Anterior postat de Michelina Vezi mesajul


Am venit cu micul dejun, cafeaua si o barfa mica.

Dupa cum ziceam aseara am fost la restaurant - era ziua cumnatei mele. Si am avut o revelatie. La masa vecina erau niste copii ( unii nu cred ca aveau 18 ani) - 2 fete si restul baieti. Localul cam de prost gust dupa gustul meu - genul traditional, muzica populara indoielnica ( eu nici nu-s fan muzica populara nici cand e de calitate), mancarea gen traditional romaneasca ( dezamagitoare daca stau bine sa ma gandesc - a doua oara n-as mai merge - eu sunt mai curand genul cosmopolit). La un moment dat fetele de la masa vecina cu copilasii de 18 ani se ridica sa joace o hora ( sau whatever). Barbatii de la masa noastra - oameni in jur de 40-50 ani toti admirativi dupa fundul uneia dintre fete. Va jur ca nu sunt invidioasa - dar fata aia era anorexica - avea fix doua bete infipte in ***.
Si acum concluzia. Cred ca ne omoram ca proastele cu tot felul de diete in loc sa ne simtim noi bine in pieile noastre. Gustul barbatilor e oricum indoielnic si pana la urma: cui ii pasa ce le place lor?

PS. Concluzia 2 - oricum oricate diete vom tine tot nu vom avea 18 ani dupa ele.
__________________