View Single Post
  #4316 (permalink)  
Vechi 05 iul 2012, 13:56:20
Khali's Avatar
Khali Khali este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 165cm, 61.7kg
Mesaje: 1.580
Aprecieri acordate: 364
Am fost apreciat(a) de 1.276 ori in 671 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de judeleana Vezi mesajul
Khali, inghetata de la Betty, cea care este acuma e speciala pentru diabetici si contine fructoza si inulina ca si indulcitori, inulina fiind un indulcitor natural din clasa fructozei.
.
La aceasta inghetata ma refeream si eu, cea pe care scrie "dietetica" in alb pe rosu, cutie albastra, arome de vanilie sau pepene galben; pe ea stiam ca scrie aspartam, nu fructoza, la indulcitor, mai verific o data diseara. De-asta am si zis ca o inghetata anterioara, care continea fructoza, ridica glicemia, asta de la Betty nu, lucru care ar indica faptul ca are un indulcitor artificial, nu fructoza.
Oricum, nu sustin deloc ca zic bine din amintiri, mai citesc o data diseara.
__________________
"The six w's: working will win when wishing won't".
"I workout because I can. When I get tired, I remember those who can't and I am grateful".
"I'm a big believer in starting with high standards and raising them. We make progress only when we push ourselves to the highest level. If we don't progress, we backslide into bad habits, laziness and poor attitude."
Khali, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1984 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1467 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat