View Single Post
  #432 (permalink)  
Vechi 12 sep 2010, 16:51:31
Alina82's Avatar
Alina82 Alina82 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 42
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: "Slabutele" din Italia

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Ms, la fel, iubita,ai facut bine ca nu ai mai stat acolo..chiar ieri vorbeam cu un amic italian, povestea de o fata , romanca, lucreaza la unii cu o vila imensa, la post fix, au 2 copii, ii dau 700 de euro pe luna si au pretentii sa lucreze tot timpul, de dimi pana seara..sa curete ditai casa in fiecare zi, chiar si unde e curat, sa spele geamurile in fiecare zi..si sa aiba grija de copii in acest timp..Ea e disperata, zice, si pe buna dreptate, ca ea cum sa se catere pe scara sa spele geamuri sau vasele si sa si supravegheze copiii care fug de colo-colo..daca se intampla ceva cine o sa fie de vina?Si l-am facut cu ou si otet pe amicul asta italian, ca lui i se parea normal..nesimtiti si profitori, simicninosi..ca eu nu eram rasista, si nici acum nu-s, ca doar am o groaza de prieteni italieni, da parca asa un pic imi schimb parerea..
Nici eu nu ma consider rasista dar sincer si cand vezi o gramada de nedreptati nu poti sa nu ai nici o reactie....multi din ei au impresia k bani care ii luam la ei sunt o avere si in consecinta tre sa ii muncesti din greu.....si cel mai mult ma enerveaza destepti din astia de cred ei k rasa lor e superioara si au vreun drept sa ma ia de sus....intai incearca sa ma cunosti si dupa da-ti cu parerea nu asa doar pt k sunt romanca imi pui eticheta.
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......
Răspuns cu citat