View Single Post
  #432 (permalink)  
Vechi 12 feb 2012, 00:40:58
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg, partea I

Citat:
Anterior postat de andrylici Vezi mesajul
Practic e singura...dar am un baby phone pe care il folosesc sa o aud. Asa ca stau si ascult. Daca plange inseamna ca ceva nu este in regula si ma duc la ea. Dar si daca sta prea cuminte este un semn de intrebare .
sa sti ca e doar o perioada! cel mare al meu cand era mai micut ,acum are 2 ani si 9 luni ,ar fi stat numai cu nasul la desene ,acum nu mai are rabdare sa se uite ,ii place sa auda ,se supara daca le opresc sau schimb ,dar nu se uita! !!se joaca cu jucarii in timp ce merg desenele la tv!!! si mai nou cea mai supoer jucarie este joaca cu bebe ,il face sa rada ,ii da jucarii ,dar trebuie sa stau tot cu ochii pe ei sa nu cumva sa ii faca ceva ! sau sa ii dea vreo jucarie care nu trebuie(masini cu roti mici sau alte jucarii care se desmembreaza)
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]