View Single Post
  #4326 (permalink)  
Vechi 05 iul 2012, 22:12:52
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Buna,fetele
De cateva zile nu am mai dat pe aici..S-au mai dus 300 gr,greu de tot scap de ultimele 2 kg
De mancat mananc conform dar cam multIn special legume ..si fructeAtat timp cat scad e ok,daca intru la vreo stagnare mai lunga mai scot din ele,in special fructele.Tot ce am slabit din martie-aprilie pana acuma am slabit fara sport..nu pun la socoteala mersul cotidian la plimbare de cca o ora si ceva.Si mereu zic ca ma apuc de sport sustinut,am descarcat si zumba..degeaba,creierul nu vrea sa faca clik!
meniul de azi:
md-150 gr iaurt degresat grecesc cu 2 linguri tarate,o cafea expresso cu stevie
pranz-o felie piept de curcan prajita+mix de legume in tigaie(ardei gras,dovlecei,ceapa)+megasalata(ceapa verde,rosii,castravete,radicchio,spanac)+un pahar vin rosu
gustare-12 zarzare si vreo 8-9 corcoduse mici negre
cina-25 gr somon afumat cu castravete,60 gr branza Asiago cu rosii si ceapa
Citat:
Anterior postat de RaluR Vezi mesajul

Au trecut aproape 3 luni de cand ne-ai povestit faza cu cornul cu nutella???? Jeeeez, cum trece vremea!

....
ai dreptate..nu am pus la socoteala cornul..si or mai fi fost 2-3 scapari in astea 3 luni..da per total consider ca am tinut ca la carte

Wow...Oana,felicitari!!Eu eram sigura ca o sa reuseasca!Mai mari emotii ai avut tu decat elSucces in continuare,e timpul sa te linistesti si sa revii la noi si la dieta

Fetelor,va pup in bloc si bafta la slabit!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat