View Single Post
  #433 (permalink)  
Vechi 01 feb 2012, 21:06:26
Chriselle's Avatar
Chriselle Chriselle este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Oslo, Norvegia
Vârsta: 39
Dieta: Hipo
Date: 167cm, 64.2kg
Mesaje: 1.328
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Citat:
Anterior postat de Jen Vezi mesajul
Heeeeeei. Ce mai faci?
Heeeeei! Uite acum am avut mai mult timp liber sa intru pe aici. Ce ma bucur ca imi scrii! Cum e cu invatatul? Cred ca merge totul ca pe roate. Am vazut eu ca esti pusa pe fapte mari.
Eu sunt bine, merg inainte desi vreo 2 zile am cam sarit calu ca sa zic asa Dar e super ok cu dieta. Numai de mi-ar merge mie ca pana acum si ma marit cu dieta asta
In rest, ma gandesc aplic la a 2a facultate da nu sunt inca hotarata ce si cum. Stii ca ma batea gandul cu medicina. Da nu cred ca o sa imi mearga.... ca aici nu se da proba de admitere. E pe baza notelor din liceu. Si bineinteles ca noi fiind romani nu ne calculeaza cu regula de trei simpla notele (ei au note de la 1 la 6). Asa mi-ar iesi media sa intru. Dar m-am uitat pe transformarile lor si lor le dau niste chestii mai mici. Am facut eu un calcul si ar trebui sa fi avut 9.70 media in liceu Eu am fost printre primii 5 in clasa dar nici chiar asa. Adica, cred ca nici cel mai bun de la noi nu avea media asta.
In fine.. e concurenta mare la ei. Se pare ca toti norvegienii vor sa se faca doctori si atunci au facut ei aranjamentele ca stainii sa nu prea se strecoare in sistem
Deci pot sa zic ca imi bat capu la ce facultate sa ma inscriu dau daca sa ma mai inscriu - imi aduc aminte ca tot asa oscilam si inainte sa dau la facultate in ro Atunci aveam multe optiuni in capu meu Adevarul e ca sunt atrasa de multe lucruri, dar medicina era o pasiune mai mare.
Cu altceva nu ma prea laud. Trimit CV-uri mereu la diverse joburi (cred ca te-am plictisit cu fraza asta).
__________________
De vorba cu Mr. J