Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #431 (permalink)  
Vechi 01 feb 2012, 20:18:32
Chriselle's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Oslo, Norvegia
Vârsta: 39
Dieta: Hipo
Date: 167cm, 64.2kg
Mesaje: 1.328
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Citat:
Anterior postat de EveEve Vezi mesajul
Sa nu-mi spui ca tot din Sibiu esti! Adica, spune-mi ca tot din Sibiu esti, haha! Inainte nu-mi scria, scria doar Madrid. Insa ieri, in timp ce asteptam sa-mi fie reactivat jurnalul (ca noah, atata timp fara sa intru, era pus bine la naftalina), am intrat pe la setarile din profil, si am mai adaugat chestii pe acolo, printre care si orasul din Romania . Asa ca.. Astept sa-mi spui de unde esti si tu.

" De data asta in loc sa ma fac eu lata o voi face eu lata " Doamne, cat am ras la faza asta!! Si inca mai rad! Poti fi sigura ca va merge direct pe un post-it lipit pe biroul meu, ca motivatie! Suna funny, dar sa stii ca e o lema nemaipomenita!

Cat despre sarbatori.. Aproape tuturor ni se intampla.. Si toti suferim consecintele. Bine ca nu sunt iremediabile! Nu vreau sa gasesc scuze, dar sincer, mi se pare aiurea sa fii "la dieta" de sarbatori.. Mai ales cei care suntem departe de casa, o masa de sarbatori mai mult sau mai putin in familie (fiecare cum putem), sau cu prieteni, persoane dragi, ne face sa fim cu un pas mai aproape de unde ne este inima. Cel putin pentru mine, asa este. Se trezesc amintiri placute in mine, si sentimente pe care in restul anului imi este greu sa le ating. Si imi doresc sa ma gandesc doar la toate cele frumoase ce le simt, in loc sa ma gandesc ca "trebuie sa ma abtin de la asta, si de la asta, dar ohhh! Si de la asta! Si de la ailalata.. Si sa mananc o salata sa-mi amintesc ca e Craciunul". Asa ca..nevrand sa gasesc scuze, dar tot suntem scuzate cumva. Avem timp sa rezolvam problemele astea dupa sarbatori.

Ma bucur tare mult ca nu mai tii dieta aia de la nutritionist!!! Nu mai retin exact, exact cum era, dar imi amintesc ca avea destule carente si greseli, pe termen relativ lung. Eu am citit cartea lui Pierre Dukan. Inainte s-o citesc, mi se parea per ansamblu o dieta aiurea. Insa in ultimile luni, o multime de lume pe care o cunosteam dinainte si aveau probeleme mari cu greutatea, au slabit datorita acestei diete. Persoane de varste diferite. Unele dintre ele aveau si ceva probleme de sanatate, asa ca au fost supravegheati de catre un medic. Rezultatul la toate a fost ca au slabit cat si-au dorit, au avut vointa (printre persoanele astea, se numarau si unele care as fi bagat mana in foc ca nu ar fi avut vreodata determinarea suficienta pentru a tine o dieta, din cauza atitudinii lor), acum se mentin foarte usor la greutatea la care au ajuns, iar cele care au fost supravegheate de medic, analizele de dupa dieta sunt muuult mai favorabile decat cele dinaintea dietei. Si pe zi ce trece tot mai multe persoane cunosc care au tinut dieta, sau care au pe cineva in familie care a tinut-o. Oricum, aici la mine e o intreaga revolutie cu Dukan. Toata lumea o tine, toata lumea slabeste, restaurantele incep sa introduca meniuri Dukan... Asa ca am decis sa citesc macar cartea, si mi s-a parut destul de corect ce zice acolo, si explicatiile date. Faza de atac, sa zicem ca ar avea ceva carente, pentru ca se consuma doar proteine. Dar faza asta nu tine prea mult, deci nu are cum sa faca distrugeri in asa putin timp. As mai adauga la ea un supliment de vitamine.. Dar asta sa vad pe parcurs, cum evoluez. Asa ca uite-ma, cu prima zi de Dukan gatata.
Acum, depinde si de persoana. Noi ne cunoastem cel mai bine pe noi insine, si cred ca, cu cateva informatii de baza, suntem foarte in stare sa decidem ce drum ni se potriveste mai bine. In conclusion, nu cunosc foarte bine principiile dietei Mihaelei Bilic, desi am auzit de ea. O sa ma interesez putin de curiozitate. Dar ma bucur foarte mult ca nu mai tii aia de la nutritionist!

Siiiiii Siiii Siiiiii... Ma mai bucur.. Pentru ce crezi?? Daaaa!! Pentru ca in sfarsit cantarul si-a gasit cuiele potrivite, care ii dau voie sa respire numai odata pe saptamanaaa!! Stiam eu ca o sa ii vii de hac!

Asa ca da, cred ca ai inceput splendid anul, incat acesta sa fie anul tau plin de schimbari favorabile pentru tine!

Te pup, draga mea, si sa ai o zi minunata maine!
Ba da! Iti spun: tot din Sibiu sunt! Am stat in Stefan cel Mare (pentru cunoscatori Broscarie ). Acum dupa ce a trecut ceva dimp de cand nu mai stau acolo imi vine sa rad, da stiu ca inainte pronuntam cu foarte mare naturalete denumirea cartierului si nici un taximetrist nu murea de ras cand ii ziceam unde trebuie sa ajung Dar pe mine ma apuca rasu acum cand iti scriu
Tu unde ai stat/stai? Si pana la ce varsta? La ce scoala/liceu ai fost?
Oricum, eu am plecat din Sibiu dupa ce am terminat scoala generala. Am facut liceul si facultatea in Bucuresti, am apucat sa si lucrez vreo 2 ani in Bucuresti si acum iata-ma de ceva timp in Oslo, la o distanta considerabila de ceea ce obisnuiam sa numesc "acasa".
Mai, mie asa cand imi povestesti tu de Dukan mi se pare tare atractiva dieta. Dar eu citisem mai demult pe undeva ca trebuie sa mananci doar carne o buna perioada de timp si de la asta ca un "bonus" o sa iti miroase gura destul de naspa Dar poate ca nu am citit eu unde trebuie
Eu sunt multumita de Bilic deocamdata. In principiu se bazeaza pe evitat zahar, prajeli, grasimi si tot ceea ce stim cu totii ca nu se mananca de obicei la o dieta. Si cealalta regula principala este numaratul caloriilor cu care inainte cand eram adepta lui Montignac nu eram de acord (Asta ca sa vezi ce "stabila" sunt in diete).
Oricum sunt tare interesata sa vad ce rezultate ai tu cu Dukan. Daca se slabeste bine si imi zici ca nu te ia cu ameteli si nu iti miroase gura poate ma bag si eu cand oi ajunge la perioada de platou. Deocamdata ma bucur de dieta asta - e singura dieta care nu ma face sa ma simt frustrata. Sunt tare fericita cu ea. Singura mea teama e sa nu cumva sa ma opresc din slabit - altfel, asta iti zic cu mana pe inima ca as putea sa o tin pe viata.
Ah, sibianca mea! De ce nu ai fi zis tu asa de la inceput? Trebuie sa imi povestesti mult mai multe pe tema asta. Pe mine numai gandul la Sibiu imi trezeste atatea amintiri faine. Ce dor imi e! Stii ca si deadcountess e tot din zona? Nu chiar din Sibiu, dar din Miercurea Sibiului. Deci, iata ca ne-am gasit cu toate Stii ca multi din cei cu care am crescut eu din Sibiu am inteles ca sunt plecati prin diferite colturi ale lumii. Cateodata ma intristez cand aud asta, dar na.. asta e viata.
__________________
De vorba cu Mr. J
  #432 (permalink)  
Vechi 01 feb 2012, 20:51:26
Jen's Avatar
Jen Jen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Hipocalorica
Date: 156cm, 44.4kg
Mesaje: 2.411
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Heeeeeei. Ce mai faci?
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...-jen-9975.html
I win. That's what I do!

[01/11/2011] [01/03/2011]
Talie - 65cm 67cm
Bust - 85cm 87cm
Solduri - 87cm 90cm
Coapsa -47,5cm 50cm
Colac -77,5cm 81cm
Jen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1493 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 976 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 977 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #433 (permalink)  
Vechi 01 feb 2012, 21:06:26
Chriselle's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Oslo, Norvegia
Vârsta: 39
Dieta: Hipo
Date: 167cm, 64.2kg
Mesaje: 1.328
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Citat:
Anterior postat de Jen Vezi mesajul
Heeeeeei. Ce mai faci?
Heeeeei! Uite acum am avut mai mult timp liber sa intru pe aici. Ce ma bucur ca imi scrii! Cum e cu invatatul? Cred ca merge totul ca pe roate. Am vazut eu ca esti pusa pe fapte mari.
Eu sunt bine, merg inainte desi vreo 2 zile am cam sarit calu ca sa zic asa Dar e super ok cu dieta. Numai de mi-ar merge mie ca pana acum si ma marit cu dieta asta
In rest, ma gandesc aplic la a 2a facultate da nu sunt inca hotarata ce si cum. Stii ca ma batea gandul cu medicina. Da nu cred ca o sa imi mearga.... ca aici nu se da proba de admitere. E pe baza notelor din liceu. Si bineinteles ca noi fiind romani nu ne calculeaza cu regula de trei simpla notele (ei au note de la 1 la 6). Asa mi-ar iesi media sa intru. Dar m-am uitat pe transformarile lor si lor le dau niste chestii mai mici. Am facut eu un calcul si ar trebui sa fi avut 9.70 media in liceu Eu am fost printre primii 5 in clasa dar nici chiar asa. Adica, cred ca nici cel mai bun de la noi nu avea media asta.
In fine.. e concurenta mare la ei. Se pare ca toti norvegienii vor sa se faca doctori si atunci au facut ei aranjamentele ca stainii sa nu prea se strecoare in sistem
Deci pot sa zic ca imi bat capu la ce facultate sa ma inscriu dau daca sa ma mai inscriu - imi aduc aminte ca tot asa oscilam si inainte sa dau la facultate in ro Atunci aveam multe optiuni in capu meu Adevarul e ca sunt atrasa de multe lucruri, dar medicina era o pasiune mai mare.
Cu altceva nu ma prea laud. Trimit CV-uri mereu la diverse joburi (cred ca te-am plictisit cu fraza asta).
__________________
De vorba cu Mr. J
  #434 (permalink)  
Vechi 01 feb 2012, 22:36:33
ramo0215's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2010
Locaţie: craiova, Romania
Vârsta: 33
Dieta: hipocalorica
Date: 168cm, 83kg
Mesaje: 3.685
Aprecieri acordate: 457
Am fost apreciat(a) de 433 ori in 347 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

hmm..nu am trecut niciodata pe la tn prin jurnal..dar de acum o sa intru..
__________________

Jurnal-ramo0215
ramo0215, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1867 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1350 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 834 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #435 (permalink)  
Vechi 01 feb 2012, 22:37:48
ramo0215's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2010
Locaţie: craiova, Romania
Vârsta: 33
Dieta: hipocalorica
Date: 168cm, 83kg
Mesaje: 3.685
Aprecieri acordate: 457
Am fost apreciat(a) de 433 ori in 347 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Citat:
Anterior postat de Chriselle Vezi mesajul
Heeeeei! Uite acum am avut mai mult timp liber sa intru pe aici. Ce ma bucur ca imi scrii! Cum e cu invatatul? Cred ca merge totul ca pe roate. Am vazut eu ca esti pusa pe fapte mari.
Eu sunt bine, merg inainte desi vreo 2 zile am cam sarit calu ca sa zic asa Dar e super ok cu dieta. Numai de mi-ar merge mie ca pana acum si ma marit cu dieta asta
In rest, ma gandesc aplic la a 2a facultate da nu sunt inca hotarata ce si cum. Stii ca ma batea gandul cu medicina. Da nu cred ca o sa imi mearga.... ca aici nu se da proba de admitere. E pe baza notelor din liceu. Si bineinteles ca noi fiind romani nu ne calculeaza cu regula de trei simpla notele (ei au note de la 1 la 6). Asa mi-ar iesi media sa intru. Dar m-am uitat pe transformarile lor si lor le dau niste chestii mai mici. Am facut eu un calcul si ar trebui sa fi avut 9.70 media in liceu Eu am fost printre primii 5 in clasa dar nici chiar asa. Adica, cred ca nici cel mai bun de la noi nu avea media asta.
In fine.. e concurenta mare la ei. Se pare ca toti norvegienii vor sa se faca doctori si atunci au facut ei aranjamentele ca stainii sa nu prea se strecoare in sistem
Deci pot sa zic ca imi bat capu la ce facultate sa ma inscriu dau daca sa ma mai inscriu - imi aduc aminte ca tot asa oscilam si inainte sa dau la facultate in ro Atunci aveam multe optiuni in capu meu Adevarul e ca sunt atrasa de multe lucruri, dar medicina era o pasiune mai mare.
Cu altceva nu ma prea laud. Trimit CV-uri mereu la diverse joburi (cred ca te-am plictisit cu fraza asta).
eu zuc sa incerci si la medicina..incercarea moarte nu are...
__________________

Jurnal-ramo0215
ramo0215, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1867 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1350 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 834 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #436 (permalink)  
Vechi 02 feb 2012, 01:52:14
Chriselle's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Oslo, Norvegia
Vârsta: 39
Dieta: Hipo
Date: 167cm, 64.2kg
Mesaje: 1.328
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Citat:
Anterior postat de ramo0215 Vezi mesajul
hmm..nu am trecut niciodata pe la tn prin jurnal..dar de acum o sa intru..
Nu-i bai. Esti bine venita oricand.
__________________
De vorba cu Mr. J
  #437 (permalink)  
Vechi 02 feb 2012, 01:53:32
Chriselle's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Oslo, Norvegia
Vârsta: 39
Dieta: Hipo
Date: 167cm, 64.2kg
Mesaje: 1.328
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Citat:
Anterior postat de ramo0215 Vezi mesajul

eu zuc sa incerci si la medicina..incercarea moarte nu are...
Pai daca aplic trec si asta pe lista. Doar nu ma doare mana
__________________
De vorba cu Mr. J
  #438 (permalink)  
Vechi 02 feb 2012, 02:33:03
EveEve's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Citat:
Anterior postat de Chriselle Vezi mesajul
Ba da! Iti spun: tot din Sibiu sunt! Am stat in Stefan cel Mare (pentru cunoscatori Broscarie ). Acum dupa ce a trecut ceva dimp de cand nu mai stau acolo imi vine sa rad, da stiu ca inainte pronuntam cu foarte mare naturalete denumirea cartierului si nici un taximetrist nu murea de ras cand ii ziceam unde trebuie sa ajung Dar pe mine ma apuca rasu acum cand iti scriu
Tu unde ai stat/stai? Si pana la ce varsta? La ce scoala/liceu ai fost?
Oricum, eu am plecat din Sibiu dupa ce am terminat scoala generala. Am facut liceul si facultatea in Bucuresti, am apucat sa si lucrez vreo 2 ani in Bucuresti si acum iata-ma de ceva timp in Oslo, la o distanta considerabila de ceea ce obisnuiam sa numesc "acasa".
Mai, mie asa cand imi povestesti tu de Dukan mi se pare tare atractiva dieta. Dar eu citisem mai demult pe undeva ca trebuie sa mananci doar carne o buna perioada de timp si de la asta ca un "bonus" o sa iti miroase gura destul de naspa Dar poate ca nu am citit eu unde trebuie
Eu sunt multumita de Bilic deocamdata. In principiu se bazeaza pe evitat zahar, prajeli, grasimi si tot ceea ce stim cu totii ca nu se mananca de obicei la o dieta. Si cealalta regula principala este numaratul caloriilor cu care inainte cand eram adepta lui Montignac nu eram de acord (Asta ca sa vezi ce "stabila" sunt in diete).
Oricum sunt tare interesata sa vad ce rezultate ai tu cu Dukan. Daca se slabeste bine si imi zici ca nu te ia cu ameteli si nu iti miroase gura poate ma bag si eu cand oi ajunge la perioada de platou. Deocamdata ma bucur de dieta asta - e singura dieta care nu ma face sa ma simt frustrata. Sunt tare fericita cu ea. Singura mea teama e sa nu cumva sa ma opresc din slabit - altfel, asta iti zic cu mana pe inima ca as putea sa o tin pe viata.
Ah, sibianca mea! De ce nu ai fi zis tu asa de la inceput? Trebuie sa imi povestesti mult mai multe pe tema asta. Pe mine numai gandul la Sibiu imi trezeste atatea amintiri faine. Ce dor imi e! Stii ca si deadcountess e tot din zona? Nu chiar din Sibiu, dar din Miercurea Sibiului. Deci, iata ca ne-am gasit cu toate Stii ca multi din cei cu care am crescut eu din Sibiu am inteles ca sunt plecati prin diferite colturi ale lumii. Cateodata ma intristez cand aud asta, dar na.. asta e viata.

Pfuai de mine!! Nici meniul nu mi-l postez prima data! Iti dai seama ca imediat ce am vazut ca mi-ai scris la mine in jurnal, am intrat intr-un suflet la tine sa vad daca mi-ai raspuns, si daca mi se confirma banuielile? Ce fain! Nici prin gand nu mi-ar fi trecut, mai ales ca desi stiu ca multa lume e plecata din Sibiu prin alte parti, eu nu prea dau de nimeni .

Hai, ca si cartierul meu suna funny Eu stau in Valea aurie. Ma rog, cand merg prin Romania. Am mers la scoala 25, tot din Valea aurie. Insa doar clasele 1-3, pentru ca la 10 ani deja am venit aici. Si mie gandul la Sibiu imi trezeste numai amintiri frumoase... Ce sa mai, avem un oras frumos si plin de farmec! Pacat ca eu nu prea il cunosc.. Pentru ca atunci cand locuiam acolo eram prea mica ca sa ma plimb de una singura si sa constientizez pe unde ma duc, iar apoi cand am mers prin vacanta mai mult prin centru am umblat si imprejurimi..
Ce sa mai..intalnirea celor 3 sibience, la tine in jurnal! Ar fi fain sa ne gasim odata pe acolo!
Eu nu am mai fost de 4 ani prin Sibiu. Adica am fost acum 3 ani o saptamana, dar a plouat continuu, si a fost frig, si am stat aproape numai in casa . Dar foarte dor imi este! Urmatorul an dupa ce termin sociologia (o termin anul care vine), adica 2013-2014, m-am gandit sa-mi cer la drept bursa aia ERASMUS, sa merg sa invat un an in Romania. Din pacate, facultatile care colaboreaza cu a mea sunt numai Babes-bolyiai din Cluj, cea din Bucuresti, cea din Iasi parca, si inca una care nu mai retin. Oricum, Sibiul nu e inclus. Insa si la Cluj m-as duce sa fac, tot e mai aproape, si chiar imi doresc sa mai petrec un timp in Romania, pana ma voi intoarce de tot.

Despre dieta.. Si eu stiam ca numai carne trebuie sa consumi, cel putin in faza de atac. De aia am si considerat-o o dieta aiurea... Insa cand am vazut ca atata lume slabeste cu ea, am zis ca hai sa citesc macar cartea, ca n-oi pierde nimic. Si intr-adevar, in faza de atac trebuie sa mananci numai proteine, dar nu doar carne, ci si cele derivate din cam toate lactatele 0%, oua, etc. Si pana si asa mi se parea un pic aiurea, pana am dat de niste retete suuuper gustoase, din ingredientele permise. Si de aia m-am decis sa o tin, sa vedem ce-o fi. Eu voi tine numai 4 zile faza de atac, maine deja sunt in a 3-a zi. Si nu am nicio pofta, nici nimic. Pentru ca, cum am zis, mananc mancare buuuuna buna!
Respiratia.. Ah.. Pana in prezent nu mi s-a intamplat nimic ciudat cu respiratia, nici un miros dubios nici nimic.. Insa promit sa informez daca cumva se intampla. Totusi, sper sa nu.
"Stabila" in diete, ca si mine. Cum am zis, inainte nici nu vroiam sa aud de Dukan. Mno, dar daca tie iti merge bine cu dieta Mihaelei Bilic, nu are rost sa schimbi.. Eu cred ca important este sa ne gasim fiecare dieta pe care sa simtim (cum ai zis si tu) cu mana pe inima ca am putea tine-o o viata intreaga. Indiferent pe care alegem, daca personal ne simtim comode cu ea si avem rezultate, ce mai putem cere?
Insa daca cumva vei avea vreo perioada de stagnare (desi iti doresc din tot sufletul sa nu ai nici una!!), eu zic ca mertia sa incerci. Bineinteles, daca te voi asigura ca respiratia nu se modifica pe parcursul dietei.

Ma bucur ca mai gasesc o sibianca de a mea, si mai tare ma bucur pentru ca esti tu!!!!
__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!
  #439 (permalink)  
Vechi 02 feb 2012, 14:28:28
ramo0215's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2010
Locaţie: craiova, Romania
Vârsta: 33
Dieta: hipocalorica
Date: 168cm, 83kg
Mesaje: 3.685
Aprecieri acordate: 457
Am fost apreciat(a) de 433 ori in 347 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Citat:
Anterior postat de Chriselle Vezi mesajul
Pai daca aplic trec si asta pe lista. Doar nu ma doare mana
asa
__________________

Jurnal-ramo0215
ramo0215, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1867 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1350 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 834 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #440 (permalink)  
Vechi 02 feb 2012, 20:30:28
Chriselle's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Oslo, Norvegia
Vârsta: 39
Dieta: Hipo
Date: 167cm, 64.2kg
Mesaje: 1.328
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Fetelor! Era sa fac atac de cord
Rasfoiam cartea lui Bilic ca sa imi mai improspatez diverse informatii. Si am ajuns la BMI si am zis hai sa mi-l mai fac si eu o data ca sa vad pe unde ma situez.
Si am calculat eu Greutatea(kg)/Inaltime(metrii). Imi iesise 41.7. SI cand dau pagina sa vad ce inseamna vad obezitate morbida Ah! Era sa mor. Nu imi venea sa cred Ma tot uitam unde se ascunde grasimea asta morbida
In fine, dupa ce am calculat de mai multe ori si eram din ce in ce mai ingrijorata am vazut ca inaltimea trebuia sa o trec la patrat. Ah... mi-a venit inima la loc
__________________
De vorba cu Mr. J
 

Informatii despre slabit
dieta south beach, greutate, inventiva, jurnal, kilograme, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal Gabriela-Hai la vorba gabriela09 Arhiva jurnale slabit 18 13 iul 2010 14:22:03
In livada de rodii...de vorba cu Madeleine madeleine Arhiva jurnale slabit 39 14 mai 2010 20:52:22
De vorba cu Anqutz - “Sportul este activitatea preferata…” Slabuta De vorba cu slabutele... 1 22 dec 2009 23:28:49
De vorba cu Dorutza - “M-am inarmat cu multa vointa si ambitie…" Slabuta De vorba cu slabutele... 1 22 dec 2009 23:27:47
De vorba cu Mishutza - “… de data asta, vreau sa fie pe viata slabitul” Slabuta De vorba cu slabutele... 4 24 aug 2009 16:23:10

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole