View Single Post
  #435 (permalink)  
Vechi 23 apr 2012, 19:06:44
essi's Avatar
essi essi este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 11 iul 2011
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: proprie
Date: 165cm, 72kg
Mesaje: 9
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Dieta Rina's 90 II -Mentinerea-

Citat:
Anterior postat de mateimatei Vezi mesajul
Hellooooooooooooooo! mai sunt fete la mentinere?parca ma bate gandul sa revin la etapa 1 ca parca prea singura ma simt pe lume
Buna !
Eu sunt la mentinere de o luna. Ma gandesc sa intrerup, deorece simt ca mi-am stabilizat greutatea. In prima etapa am slabit 7 kg, cele mai multe in prima luna. Fiind dupa nastere, imi tb mai mult carbo, pt refacerea energiei. Asa ca voi lua 10 zile de Oshawa.
Iata sumarul facut de mine dupa cartea Rina - mentinere :
Pentru perioada urmatoare, de mentinere, de 90 de zile, trebuie respectate urmatoarele :
- Dimineata se mananca fructe;
- Pranzul si cina vor fi disociate, adica :
1. Pranz : proteine, cina : amidoane
2. Pranz: proteine, cina : carbohidrati
3. Pranz: amidoane; cina : proteine
4. Pranz: amidoane; cina : carbohidrati
5. Pranz: carbohidrati; cina : proteine
6. Pranz: carbohidrati; cina : amidoane
- Zilele cu vitamine sunt : 6, 12, 18, 24, 31, 37, 43, 49, 55, 62, 68, 74, 80, 86, 90
- Intotdeauna ziua premergatoare celei de vitamine e de carbo ( la pranz) ,iar cea urmatoare e de proteine ( la pranz), exceptie facand zilele de apa.
- Zilele de apa : 25, 56, 87
- Intotdeauna ziua premergatoare celei de apa este o zi de vitamine, iar ziua urmatoare este de proteine ( la masa de pranz)
Multa bafta !
essi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1625 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1108 kcal/zi. Pentru a slăbi 3-4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 851 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat