View Single Post
  #435 (permalink)  
Vechi 17 iun 2010, 21:02:52
lavydor's Avatar
lavydor lavydor este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mai 2010
Locaţie: Pordenone, Italia
Vârsta: 43
Dieta: Personalizata
Date: 163cm, 56kg
Mesaje: 877
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Locul noilor venite

Citat:
Anterior postat de RaluRalu Vezi mesajul
Multumesc, Lavy! Esti o scumpa
De citit citesc forum-ul de ceva vreme. Tocmai experientele slabutelor si, mai ales, rezultatele lor m-au determinat sa-mi fac un cont pe site si ma motiveaza foarte mult.
E foarte util acel calculator al caloriilor. De cand am inceput dieta am inceput sa il folosesc impreuna cu cantarul de bucatarie ( l-am scos si pe acesta de la naftalina ). Imi alcatuiesc cu o zi inainte meniul pe site si, implicit, imi calculez si caloriile. Mi-am cam prins urechile la inceput dar m-am descurcat intr-un final
Am observat si eu ca dieta este un pic controversata dar atata timp cat nu ma infometez ( si nu scad sub 1000 calorii), cred ca este ok. Pentru mine este foarte important sa nu simt dieta ca pe o povara iar pana acum dieta Rina's 90 am perceput-o ca pe un stil de viata. Nu ca pe ceva foarte greu de urmat. Am vazut ca una dintre slabute ( Ianna... sper sa nu gresesc numele... am citit multe pe site si s-ar putea sa ma incurc in stiinta ) a slabit foarte mult la inceput cu o dieta disociata asemanatoare cu Rina's 90... Sau, cel putin, mie asa mi s-a parut.
De cantarit, am hotarat sa ma cantaresc o data la 9 zile ( prima cantarire va fi pe 23 iunie ). Nu vreau sa devin o " sclava" a cantarului. Am mai suferit de aceasta " boala" si cu greu m-am lecuit
Iti multumesc inca o data Lavy pentru sfaturi si sprijin
Cu toata placerea Ralu..pe cai...sa facem treaba!