View Single Post
  #4361 (permalink)  
Vechi 26 sep 2012, 21:09:51
Rallara's Avatar
Rallara Rallara este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Pai cat sa stea, ca luni incepe facultatea? I-am zis mai intai sa vina aici, apoi discutam daca il mai las sa plece Nu cred ca o sa apuce sa vada Clujul, saracul baiat dar nu de-asta vine in vizita, oricum

Da, mama lor de semipreparate, ce sa ii faci. Pai in Buna Ziua am venit, daca nu ma insel data viitoare te anunt. Mi-am luat si pernite din astea de la Lidl nu am mai incercat, dar arata bine. Deci data viitoare ne luam de brat, mergem la Lidl si ne cumparam pernite impreuna, apoi ma urechesti daca ma apropii de semipreparate, da?

Chiar m-a intrebat o tanti: ati mai cumparat Cordon Bleu din asta? Si i-am zis "Nu, dar am mai cumparat semipreparate din gama asta. Nu stiu cat sunt de sanatoase, dar tare mai sunt gustoase". Si mi-a zambit si mi-a multumit. Si si-a luat si ea unul Sa se noteze ca eu i-am sugerat ca nu e cea mai buna alegere

Hai, te pup, ma duc si eu la culcare, ca maine iar ma apuca somnul dulce de dimineata si aproape intarzii la serviciu

Vai si eu tot zic ca plec... de cand inca!... dar asa ma distreaza mesajele...

Pai desigur... ce intrebare am mai pus si eu... - asta referitor la iesitul din casa.

Stiam eu!! Aici e sursa problemei... cartierul general al Lidl-ului
Sa stii ca nici eu nu am mai luat de la Lidl pernite, dar daca au cat de cat ingrediente de bun simt... ma combin si eu la ele, si facem gasca. Si sigur ca nu te voi lasa sa te apropii de semi-prep. Mie oricum imi place sa gatesc mult... iti dau eu ceva retete bune si usoare. (unde mai pui ca am si timpul necesar, nu ca astia ocupati care aduc bani in casa)

Bine, hai, somn usor!!
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]