View Single Post
  #4380 (permalink)  
Vechi 25 mar 2011, 14:40:12
cristinelll's Avatar
cristinelll cristinelll este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 07 apr 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 88kg
Mesaje: 239
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg (IV)

Citat:
Anterior postat de Alexee Vezi mesajul
Buna seara fetelor! Ma alatur si eu acestui grup..caci spre rusinea mea..am 83 de kg. Am inceput o dieta hipocalorica de vreo saptamana..si am slabit cam 2-3 kg..doar ca am o problema crunta. Nu stiu ce sa ma fac seara cu mancatul. Simt ca innebunesc invartindu-ma prin camera si gandindu-ma la orice fel de mancare. As manca orice. ORICE! Pana si-n clipa asta sunt disperata dupa ceva dar beau apa multa..si ma abtin. Nu e prima oara cand incerc sa slabesc, recordul l-am avut la 98 de kg acu` doi ani, dar am slabit 36 de kg in 3 luni tot cu dieta hipocalorica, apoi am pus din nou pana la 80-83 pentru ca am mancat ca ultima nesatula fara sa ma mai si gandesc ca pot sa ma ingrasc la loc. Toata viata mea am fost plinuta. Am 20 de ani si sunt in anul I de facultate. Am avut puterea sa rezist o saptamana..de-acu` sper ca-mi va fi mai usor. Dimineata ma simt libera, seara ma simt incarcata si deprimata. A, da, cu sportul stau cam prost, in afara de mers pe jos si abdomene nu prea fac nimic inca. Da-mi iau inima-n dinti curand!
Uite exact asa patesc si eu dar incerc sa nu ma invart ci sa ma pun in pat sa dorm si stau pe calc si uit de toate
Si chiar vroiam sa intreb fetele in legatura cu o problema - de exemplu ieri am avut o zi foarte plina si nu am facut cele 1000cal DAR si cand m-am intors de la patinoar nu simteam ca imi este foame desi mancasem doar 680cal sau ceva de genul. Cand spunem infometare? Cand mancam sub 1000cal sau cand ne cere stomacul sa pape si noi nu ii dam? Adica ieri a fost gresit ca nu am mancat la 22 cand m-am intors de la patinoar sau a fost ok ca m-am culcat asa cu cele 700cal?

Citat:
Anterior postat de lacra81 Vezi mesajul
va las....
o zi frumoasa
si daca nu mai intru
un weekend minunat
Un weekend minunat si tie Lacra si tuturor fetelor!

Citat:
Anterior postat de Coccolino Vezi mesajul
Buna dimineata fetelor , ce mai faceti voi ?
Cocco eu astept ziua de luni sa iesim la raport dupa marea cantareala

Citat:
Anterior postat de CrissaR Vezi mesajul
neata fetelor
ieri am avut o experienta urata...mi s-a facut rau la sala....eram la a doua ora la step si am simtit cum imi fuge pamanatul de sub picioare.....cred ca imi scazuse glicemia ff tare pt ca de o luna n-am bagat in gura nimic care sa aiba zahar sau carbohidrati multi...si cred ca aseara mi-a fost finalul...oricum...m-am linistit si dupa am plecat acs, mi-am luat cateva mere si am rezolvat problema pentru ca mi-am revenit.
oricum de azi reduc carnita din meniu si incerc sa pap mai multe salate si un fruct doua pe zi.sper sa nu mai am probleme.
va pup si o zi minunata
Multa sanatate Crissa

Citat:
Anterior postat de CrissaR Vezi mesajul
neata...ms de raspuns
mananc in jur de 1000.sau 1200 pe zi...oscilez...nu mi-am numarat pana acum caloriile...tinand o cura pe baza de proteine si lipsa de carbo am incercat sa am mai mult grija la carbohidrati...dar de acum o sa incerc sa le impac pe amandoua...nici carbohidrati multi si nici calorii prea multe ...
voi aici majoritatea tineti dieta hipocalorica nu?cam cate calorii e ok sa consumi pe zi pentru a fi ok ?
mersiii o zi minunataa
Crissa ca tot ai tinut o astfel de cura bazata pe proteine imi poti spune cateva alimente ce contin mai multe proteine asa? Ca eu nu reusesc sa cresc proteinele nicicum

Citat:
Anterior postat de bebi Vezi mesajul
Buna fetelor!Am intrat si eu in grupa voastraSper sa ma primiti si pe mine in grupu vostru:*spor la cat mai multe kg date jos:*
Buna Bebi, la cat mai multe date jos si tie

Citat:
Anterior postat de sherpika Vezi mesajul
Pup dragele mele! Am trecut doar sa va salut, ca sunt super virusata si m-am trezit cu o durere de cap si de muschi si de oase de abia pot sta. Sa fiti cumintele si sa aveti o zi minunata! O sa va mai vizitez cand mai fac pauze de stat in pat
Sherpika sanatate multa ! Si un weekend minunat!
__________________
Am steluta cea mai dulce din intregul Univers
cristinelll, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1817 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1300 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 784 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]