View Single Post
  #4389 (permalink)  
Vechi 05 oct 2012, 13:09:57
Prapadeala's Avatar
Prapadeala Prapadeala este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: Regimul Dukan (partea 2)

Citat:
Anterior postat de eliza david Vezi mesajul

Nu, nu apuc, nici nu vreau sa ma gandesc la ce se intampla in zilele urmatoare. Diseara plec din Bucuresti, ma duc la prietenul meu care sta in alt oras. Cand o sa ajung acolo el o sa fie la servici si o sa ma imbuibe mama lui cu o gramada de chestii Nu o sa ii pot spune ca eu imi fac kilo-kik Oricum, din pdv dietetic, e un chin sa rezist cand merg acolo Maica-sa incearca sa ne faca sa ne simtim cat mai bine si nu stie ce sa mai pregateasca si sa mai gateasca, mai imbietor si bun De obicei calc stramb cate putin. Adik doar la ce nici n-am ocazia sa mananc in alta parte sau cu alta ocazie. Sper sa pregateasca chestii banale de data asta oricum, weekendul asta o sa fie un dezastru total. M-am resemnat
Stiu cum e.... asa e si mama. Cand i-am zis ca ma duc sapt viitoare si ca nu vreau prajituri sau alte chestii si ca eu voi manca doar carne si legume, mai avea putin si incepea sa planga
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]