View Single Post
  #44 (permalink)  
Vechi 15 mar 2010, 21:25:42
Red_Rose's Avatar
Red_Rose Red_Rose este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Chisinau, Moldova
Vârsta: 33
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 168cm, 66kg
Mesaje: 1.494
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Sa vorbim despre alimentatia sanatoasa

sanatos pt mine ar fi:fara prajeli(am renuntat de un an),fara paine alba si tot ce e din faina alba,fara fast-food clar,sa maninc minim de 3 ori pe zi,niciodata sa nu sar peste una din cele 3 mese principale,peste gustare uneori se mai poate caci nu mereu consumi la mesele principale acelasi nr de calorii,sa nu fie intervalul dintre mese mare(mereu am frica pt asta)ca ma tem sa nu fie foame pt organism si sa depuna mai apoi,sa nu maninc seara dupa 18-19,sa fac sportul cel care imi place nu cel cu deasila ca atunci nu mai e placut a slabi,sa merg pe jos mereu cind am ocazia.Poate mai este dar cam astea is cele mai importante) Nu demult am invatat toate astea,deodat am inceput a slabi nesanatos ca nu eram bine informata.Acum stiu totul ce trebuie pt a minca sanatos si a slabi sanatos dar oricum vointa uneori ma lasa si taria de caracter si mai fac si ce nu e bine dar recuperez si ma iau in maini mereu
Red_Rose, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1906 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1389 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 615 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat