Subiect: stefs journal
View Single Post
  #44 (permalink)  
Vechi 04 apr 2017, 10:53:49
stefs's Avatar
stefs stefs este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 29 dec 2010
Locaţie: Botosani, Romania
Vârsta: 35
Date: 170cm, 84.3kg
Mesaje: 162
Aprecieri acordate: 25
Am fost apreciat(a) de 212 ori in 117 mesaje
Implicit Re: stefs journal

Ieri am uitat sa il rog pe prietenul meu sa imi inalte ”stepperul”, iar daca in alte dati era o scuza sa nu mai fac nimic, azi am pus eu manuta frumusel, am masurat, am taiat, am ciocanit si l-am facut. L-am inaltat cu 6 cm. Total, cam 17 cm. De la inceput, l-am facut cum am crezut eu ca imi este comfortabil. Stiu ca se regleaza dupa inaltimea persoanei si dupa nivelul de intensitate dorit.
Din ce am vazut eu pe internet, am nimerit-o.

Am facut doua zile inainte cu vreo 3 cm adaugati la cei 11, deci am luat-o progresiv.

Am facut primele 5 minute sa vad daca mi-e comod sa fac, sa nu ma lovesc, sa nu ma fortez aiurea etc. A mers. Dar se simte diferenta de inaltime. Au curs apele pe mine, ceea ce e bine, fiindca cu vechea inaltime incepusem sa ma obisnuiesc. La jumatatea antrenamentului n-am mai rezistat, am luat o pauza de 5 minute, apoi l-am dus la capat.

Concluzie, sunt multumita.
Daca reusesc sa recuperez sambata ziua de ieri, ar fi perfect.
(azi dimineata m-am cantarit sa vad cat am pus pe mine, fiindca in ultimele 2-3 zile am mancat paine iar sambata niste biscuiti, si mi se parea ca am pus un kilogram. Dar nu s-a schimbat nimic, de-acum cantar pe 14, inainte de Paste.)
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui stefs:
Axenya (04 apr 2017), butterfly30 (04 apr 2017), mika_me (04 apr 2017)