View Single Post
  #44 (permalink)  
Vechi 13 oct 2010, 21:39:56
Busha's Avatar
Busha Busha este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 23 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: disociata
Date: 160cm, 70kg
Mesaje: 37
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lui Alex (Busha)

Fetelor,de azi am inceput nebunia cu ciorbitza,de care va spuneam.
Nu o sa ma masor zilnic,ci saptamanal,in fiecare sambata,dimineata.

In schimb,as vrea sa ma cantaresc zilnic.Chiar daca se va intampla ca intr-o zi sa nu am mai putin ca in ziua anterioara,promit cu mana pe inimioara ca nu renunt la ce mi-am propus .

Astazi am facut si tae-bo,am baut in jur de 2 l de apa.Mi-am luat totusi un iaurt slab slab (0.1% grasime) si l-am pus in ciorbitza,dar si in salatica.In salata am folosit mai multe legume (morcov,ardei gras,rosii,salata,ridichi), insa si 50 gr de branzica si iaurtul de care spuneam mai sus.Nu am folosit ulei,insa am folosit f putina sare.
In afara de apa "chioara", am mai baut niste limonada, cu apa, lamaie si 1/2 lingurita de miere.( vreau sa renunt pentru o vreme la zahar).

Cam atat....
Abia astept sa ma trezesc maine dimi sa vad daca am slabit macar 100g.Mi-ar da curaj .
Am ajuns la punctul acela in care chiar nu ma mai suport asa grasuna si in care sunt dispusa sa fac un efort sa ma schimb.

Noapte buna,fetele.
Ne vedem maine dimi cu mai putine sute de gr
Busha, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2110 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1593 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 819 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]