Subiect: Jurnalul Crissei
View Single Post
  #44 (permalink)  
Vechi 23 nov 2010, 23:34:02
rozica1965's Avatar
rozica1965 rozica1965 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Crissei

Citat:
Anterior postat de crissa17 Vezi mesajul
Of Jurnalule, de ce? De ce unele sunt slabe, si baga in ele tot felul de porcarii, si chipsuri ciocolati, etc, si se mentin slabe, fara un minim de efort??? Nu inteleg...si eu, mananc o ceapa degerata si pun pe mine, imi vine sa si plang, cand ma gandesc mi-e foame...si deja nu stiu ce am mancat sa fac 900kcal. Am mancat de dimineata 300ml lapte(0,1%grasime) cu 100g cereale, un castron adik, si nu plin, si un gref...apa la greu sunt la al 3-lea litru, o felie de 10 grame de sunca de praga si pe la ora 14:30 am mancat o portie de piept de pui fiert cu 3 castraveti, si am facut 900kcal...ca sa te saturi si sa mananci in jur de 1000kcal, tre sa mananci ori numai iaurt si, si ala cu masura, nu 20 de cutii...sau numai castraveti, sau portocale...

Nu stiu cum o sa suport sa mananc asa timp de 3 luni macar, cu mici abateri, vreo 2-3 in decembrie, si 1-2 in restul lunilor...Dar sper sa merite.

Vreau de lunea viitoare sa tin si eu post, ca de fiecare data, macar o saptamana. O sa imi fac spanac, sau nici nu stiu, mi-e si frica sa ma bag sa fac mancare de fasole verde sau supa de legume pentru ca cine stie cate blestemate de calorii are, k nici o portie pe zi, ca mori, si sa faci 700kcal... Ca pui si u 1-2 linguri de ulei, sare, condimente plus ca pe langa pastai cu caloriile lor mai vin si rosii, ardei patrunjel, TOT, eu nu pot sa mananc mancare cand tin post. A si in post da, iti dai seama o sa imi pot face delicioasa supa de varza, miaaaaaaaaami. BLEAAAAAAh...Dar da cred ca o sa mananc supa de varza cu niste spanac si fructe saptamana viitoare, In supa de varza sa pun niste pastai( ca am pofta), rosii naturale, nu in bulion, patrunjel, ardei colorati sa arate bine, o ceapa toate tocate marunt, morcovi, pastarnac, poate pun si o gulie taiata cubulete, si o varza... Poate imi fierb si o conopida ca o am in frigider ...

Bine ca am stat aici sa scriu, ca ai mei tocmai au venit acasa cu foamea de lup de dupa 8 ore de servici, si mie fiindu-mi foame, prinsesem o stare urata. Asa am stat si am scris aici ei sunt in bucatarie isi incalzesc tot felul de bunatati, nu va ganditi ca cine stie ce, dar mie mi-e frik sa ma ating de ele, dupa cum v-am mai spus. Ca mama a facut o ciorbita de vita, cu legume, si niste ficatei, si o mancarica de pui cu legume, dar .... nimeni nu o sa imi poata scoate din cap faza cu mancarea...si...uite asa inghit in sec, si mai beau 300ml de apa...
Zana,nu dispera,majoritatea avem starile astea,,,,iti vine sa ii omori pe cei ce mananca normal.....