View Single Post
  #44 (permalink)  
Vechi 20 nov 2011, 17:15:17
eva 9's Avatar
eva 9 eva 9 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Jurnal Andrylici - Vreau sa slabesc cum n-am facut-o niciodata

Citat:
Anterior postat de andrylici Vezi mesajul
Interesanta dieta data de nutritionist. Adevarul este ca o punga de 45 g de pufuleti are 195 de cal. Daca as manca 1/2 de punga ar fi 100, deci nu e un capat de tara. Problema e ca eu nu ma pot opri dupa ce incep sa mananc. Acum sunt in training. Invat sa ma abtin de la pufuleti.
nu nu nu nu!!!
pufuletii nu ie sanatosi... ie hipocalorici dar nu ie sanatosi... nu nu nu!
nu te mai gandi ca au 100 de calorii, gandeste te ca la 2 ore dupa ce mananci pufuletii aia, creezi noi celule in corp pufuletzi-like, celule pufuletziene! nu ie sanatoase iti zic!SERIOS!
ie calorii goale... mai maaaaaiii.. haide scoate-i din sistem, si nu mai da nici micutzei mumuletzi

Citat:
Anterior postat de andrylici Vezi mesajul
Super cu meniurile. Macar nu trebuie sa le introduc in fiecare zi. Va trebui totusi sa notez ce mananc. Sa tin un carnetel la bucatarie. Trebuie sa ne schimbam ticker-ul de tot sau doar sa-l actualizam in fiecare luni? Oricum eu lunea ma cantaresc asa ca pt mine e super ok.
treaba cu carnetelul mi se pare rezon... e ok, asa poate avem mai mult control... gandul ca va trebui sa treci in carnetel pufuletii sau amandina si-apoi dactilografiat in meniu pe slabutze pu-fu-le-ti/ a-man-di-na... poate o sa mai taie din avant si-apoi cate grame...hmmmmm si calorii lasa.. 2 frunze de varza e mai okay
Citat:
Anterior postat de tuiti2011 Vezi mesajul
mmm vreau si eu in concurs.
Citat:
Anterior postat de tuiti2011 Vezi mesajul
cum ne inscriem? am inteles de la voi ca trebuie sa ne cantarim zilnic si sa avem toate meniurile puse la punct.
Altceva de stiut?
Mersiiii, pupici si spor
tuiti uite citeste aici despre regulament si nu numai!
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].