Subiect: Jurnal Mika
View Single Post
  #4401 (permalink)  
Vechi 29 nov 2011, 12:00:32
Rusu Laura's Avatar
Rusu Laura Rusu Laura este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 10 aug 2009
Locaţie: BM, Romania
Dieta: hipocalorica
Date: 170cm, 62kg
Mesaje: 3.262
Aprecieri acordate: 571
Am fost apreciat(a) de 415 ori in 357 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mika

Citat:
Anterior postat de mika_me Vezi mesajul


Buna Jayen..Nu trebuie sa imi multumesti. Ti-am scris in mare parte chestii deja incercate pe pielea mea si care au functionat, atat timp cat am stiut sa am rabdare si am muncit
Sunt bine, cred. Chestia e ca saptamana trecuta, de joi noaptea am inceput sa am dureri undeva in partea drepta, la un cm distanta fata de ombilic. Nu am dat mare importanta. Insa, pe parcursul zilei de vineri, durerea s-a intetit, la modul ca orice solicitare a mijlocului, imi provoca dureri(spre eemplu dca voiam sa ma ridic cum eram intinsa in pat, in sezut). Am citit si pe internet. Ar fi putut fi apendicele, dar nu prezentam chiar simptomele care trebuiau.
As fi mers la Interne, la policlinica, doctorita de acolo fiind o draguta care sta si vorbeste cu tine, te lamureste, dar e cine sa mai fi gasit sambata?..asa ca am amanat. Duminica deja se mai slabise durerea ..Iar acum nu ma mai doare deloc. Am fost ieri la doctor sa imi fac totusi o ecografie ca sa fiu sigura ca e totul in regula, dar nu au avut loc si m-am programat pentru o alta zi.
Iubtul meu e plecat in afara




pai de aia dau din colt in colt..ca nu stiu cum si ce sa fac..
Initial ma gandisem sa tin hipocalorica pana oi slabi vreo 10-11 kg, si apoi s atrec pe south beach..apoi m-am razgandit si am zis ca poate e mai bine sa o tin numai pana ajung la 70 si apoi sa trec pe sb ..
acum ziceam ca poate e mai bine south beach, pentru 2-3 saptamani(eliminand carbo si nefiind obligata sa imi calculez la sange caloriile) si apoi de la faza 2-3 sa fie si un soi de hipo..nu stiu
cam asa ma gandeam si eu sa fac...la inceputul dietei hipo, mai ales ca tin post si apoi ma bag pe sb mie mi se pare o idee buna
__________________
Un sir neintrerupt de mici acte de vointa dau un REZULTAT MARE!!!
Jurnal Laura
Rusu Laura, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2083 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1566 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1050 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]