View Single Post
  #446 (permalink)  
Vechi 03 iul 2010, 15:37:13
crisgabi's Avatar
crisgabi crisgabi este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 01 iul 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 167cm, 87.7kg
Mesaje: 14
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Buna fetelor. Eu sunt Cristina si am 94 kg. Cum am ajuns aici? Este povestea pe care am regasit-o aici pe forum: diete multe si efect yo-yo. Trebuie sa fac ceva sa scap de grasimea asta. Am ajuns sa nu ma mai suport, ce sa mai spun ca nu gasesc nimic de imbracat si ceea ce este si mai trist din cea ce gasesc nimic nu-mi place. Toate sunt fara forma si fara gust. Vreau sa pot intra in magazine fara sa se uite ciudat vanzatoarele la mine.Am nevoie de sustinerea voastra pentru ca sunt o pofticioasa care cedeaza usor.
Sper ca de data asta sa rezist. Pacatul meu cel mare sunt dulciurile.
Planul de atac este urmatorul: Dieta Atkins minim 2 saptamani apoi in functie de cum se misca acul cantarului am sa o personalizez.
Acum sunt la a 2 zi de Atkins, ma cam doare capul, dar ma gandesc ca o fi de la toxinele pe care le elimina organismul.
Sper sa ma primiti si pe mine alturi de voi.
Pupici
Cris
crisgabi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1822 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1305 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 789 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]