Subiect: Jurnal Allanah
View Single Post
  #446 (permalink)  
Vechi 13 mar 2011, 14:35:49
floricica0vesela's Avatar
floricica0vesela floricica0vesela este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 02 aug 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 37
Dieta: montignac-man
Date: 163cm, 69.7kg
Mesaje: 2.697
Aprecieri acordate: 1.774
Am fost apreciat(a) de 3.227 ori in 1.132 mesaje
Implicit Re: Jurnal Allanah

fetelor, toate trecem prin perioade din astea.
eu mi-am luat o saptamana pauza de la dieta.
prajiturele cu fistic, cu migdale, ciocolata, papanasi, tort de nuca, focaccia....sa va mai spun?
rezultatul?

de la 61.2 kg pana la 64.1kg.
cam tot pe unde eram in noiembrie.
fara sa mai spun ca in octombrie eram la 62, si am avut o alta perioada din asta...

concluzia?
nu am sa mai fac prostia sa tin regim fara abateri luni la rand.

am sa incerc partea cu abateri controlate, chiar in perioada de slabire.
adica o data pe luna am sa mananc o portie de mamaliga cu branza
si o inghetata/prajitura neconforme.
daca am vreo petrecere, am sa manananc ca orice om normal, ce mi-e pofta de acolo.
am sa prefer o prajitura si o salata, in loc de un gratar, o salata si multa frustrare. pentru ca gratarul il pot manca oricand, nu ma frustreaza daca sar intr-o seara peste el, insa prajitura ma frustreaza cand nu o pot manca si o poftesc.

frustrarea apare exact cum ai spus tu, Alla....daca iti impui sa nu gusti deloc tort, poti sa o faci, insa dorinta ramane in tine.

asa ca de acum am sa plec la evenimente gandindu-ma ca am dreptul sa mananac orice neconform, daca mi-e pofta, fara sa ma simt vinovata sau frustrata.

si mai vreau ca la fiecare 2 saptamani de dieta tinuta conform sa-mi fac cate un tort sau prajitura conforme, ca sa nu ma mai simt frustrata, si in fiecare saptamana cate un desert simplu.

ma scuzati ca m-am bagat in discutie, dar poate va face bine sa stiti ca nu sunteti singure........

si am sa vad si 59,9-le ala pe cantar!