View Single Post
  #4466 (permalink)  
Vechi 20 iul 2012, 19:02:34
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Buna,fetele
haotic mancati..vad de multe ori la voi in meniu si md glucidic si pe urma iar la cina spaghetti cu sos
Despre fasole va zic parerea mea personala:eu nu combin cu lipide fasolea.Prea multi carbo.In schimb lintea da,o combin,pt ca are mai multe proteine decat carbo.Dar multe fete(de ex Oana-magda) face fasole cu ciolan sau carnati si au slabit.Incercati cum vreti si tineti sub control cantarul.
Eu am tinut dieta simpla:md mai mereu glucidic,doar de 2 ori Pl,zi cand mancam la cina glucidele.
Laura,eu fac lintea fara morcov,nu e nevoie.Pun lintea la fiert direct cu o ceapa mare intreaga,juma de ardei gras,frunze si tulpini de telina,rosii intregi.La fiert ii dau un gust bun si se "topesc".Uleiul nu-l fierb,il pun crud in farfurie,isi mentine proprietatile.
Si,da,lintea e minunata pt sanatate.
azi am mancat la md.corcoduse,la pranz-carne de porc gratar,un pahar vin rosu.Gustare-cafea decof si cioco neagra
cina-cred ca tot gratar,si cu vinete gratar,rosii
Va pup,o seara frumoasa!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat