View Single Post
  #4482 (permalink)  
Vechi 06 oct 2012, 20:58:12
Rallara's Avatar
Rallara Rallara este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Buna fete dragi, m-am intors de la sala.

Am fost varza. Am mai zis eu ca orele astea de rebound imi cam vin de hac, dar chiar asa? Nu m-am oprit toata ora, am facut miscarea de baza (adica am topait constant de pe un picior pe altul), am transpirat, dar 50% din miscari nu am avut energie sa le fac. Ma durea foarte tare intr-o parte si imi venea sa vomit. Am mai avut senzatia asta odata, dar in 2-3 minute mi-a trecut. Azi m-a lasat abia acum cand am ajuns acasa si stau un pic jos...?! Dar nu ma lasa, imi plac clasele astea si am stabilit ca ele sunt challenge-ul meu.

Am pus niste rufe la spalat si ma duc sa fac o baita, ma dau frumos cu creme (ca am cam omis partea asta in ultima vreme) apoi mananc de pranz.

Scriu ce am mancat pana acum, ca sa stiu ca trebuie sa dau tot raportul diseara si sa nu ma porcesc cu diverse: md= lapte cu biscuiti belvita, g1: 2 patratele de cioco neagra cu macese (combinatia mea preferata).

Pe la 2 voi manca restul de conopida la cuptor cu branza si sunca de curcan, alaturi de o rosie si un pic de sos pesto.

Pupici!
Mi-e tare cunoscuta durerea aia si mie... pe mine cand ma ia ma opresc instant ca simt ca mor daca nu... parca nu mai pot lua aer... ma bucur insa ca de multi ani nu am mai simtit-o si nici nu vreau sa-mi amintesc de ea...
Cred ca se amelioreaza cu cat conditia fizica creste, haba-r n-am...
Ce bine suna masa de la ora 14... si eu am conopida, trebuie sa-mi fac un sufleu ceva.

Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
G2: struguri

cina: salata verde cu ton, o rosie, masline, porumb, cateva seminte de susan si de pin (yummy)

Am facut cumparaturi si am umplut frigiderul cu lucruri sanatoase.

Ma duc in oras cu o colega, planuiesc un pahar de vin si apa. Pupici!
Maine tragem si noi o fuga rapida pentru cateva cumparaturi, pe cuvant daca mai am idei de ce sa mananc...
Distractie placuta fetelor!
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]