View Single Post
  #4529 (permalink)  
Vechi 12 aug 2010, 17:15:23
Fulguta's Avatar
Fulguta Fulguta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
pe 25..pe 28 am o nunta, ma crezi ca nu am avut de unde sa-mi aleg o rochitza frumoasa aicea?Nici timp mult de colindat nu am avut, era vorba sa ne ducem la Napoli pt cumparaturi dar daca si-a rupt al meu piciorul..asa ca am fost pe aici prinprejur, dar numa rochii tiganesti, cu multe pietre si grele, din brocart etc am vazutAsa ca am decis sa-mi iau de acasa...iti dai seama ce o sa fie pe capul meu, ajung pe 25 la 11 nopatea, a doua zi alerg sa-mi gasesc rochitza si accesorii, ziua urmatoare la inchinatul betelii, pe urma nunta, pe urma sa vorbesc cu arhitectul si sa-i dau un sut in fund ca nu a facut nimic pana acuma, sa umblu pe la banci, sa fac contractul cu constructorul daca se misca ala cu proiectul si aprobarile..o sa vin mai obosita decat am plecat sigur
Of Emy nu o sa stai linistita deloc,numai pe drumuri o sa fii,vai de piciorusele tale !
Sper sa-ti gasesti rochita care sa-ti placa si sa rezolvi cu arhitetul .Nici mie nu imi plac rochitele incarcate cu brizbizuri...cat mai simpla i mai finuta,bine eu care port rochita din an in paste .
Acusica se face 25 si pleci iar !

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Fetelor ,va pup pe toate ,asa-mi place ca se intregeste casuta noastra .Dar unde e sarbatorita noastra?
Sarbatorita era in bucatarie si arata cam asa plina de sclipici prin cap si pe piele ! Ma mir si eu cum de au iesit checurile bune ! Mamii ma intreba de 2 ori esti sigura ca atat trebuie sa pui ?
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul

Eu vad ca ma mentin la 55.5
Aly meu este bine ca te mentii ! Dar ar fi cazul sa o iei in jos ca nu mai tine !
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
casa o vrem din beton armat, anticutremur, bine izolata si inaltata de la pamant in caz de inundatii sa fie protejata, normal cu cele mai noi materiale, pana si caramizile Poroterm le-am ales sa fie izolante si rezistente..problema e dobitocul de arhitect, si e greu sa-l schimb de aicea din ita..
Eu as vrea la rosu sa fie gata in octombrie, sa se odihneasca sa se aseze peste iarna si sa o terminam la primavara
Sa de-a Dumnezeu sa fie asa cum iti doresti !
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul

Fulg mic si sarbatorit asteptam o felie de tort .
Imi pare rau sunteti la regim nu se accepta ! Sper ca nu ati furat nimic din frigider cat am fost plecata de acasa !
Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul
Ce-o fi cu Fulguta ? O fi zis al ei..hai maine de ziua ta sa plecam in lume..
Am sunat-o , nu raspunde.
Las ca apare ea.
Pai ce sa mai aud mai Roxy telefonul,daca eram surda de urechi din club ! Nu mai merg in viata mea ,sau daca mai merg stau cateva ore ! Oricum telefonul meu a sunt azi ziceai ca este gara de nord !
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Fulgut micut ,dragut ,sarbatorit ,unde umbli? te sun si nu-mi raspunzi
La fel Aly meu drag ,eram surda de urechi si cu tel in buzunar nici vibratii nu am simtit ! Iti dai seama cum eram si sunt inca si nedormita...dar rezist pe baricade ! Cred ca al meu este terminat la munca !
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Sa sti ca chiar incerc sa ajung,acum ca am scapat de emotii si probleme,ar trebui sa mi-adun fortele ,ambitia si sa ajung la cele 54 kg.
Eu cred ca cine stie cum au sarbatorit azi-noapte si acum e epuizata. Dar ea nu epuizata niciodata ,de unde atata energie nu stiu,parca ma incarca si pe mine pozitiv.
Asa te vreau iubirea mea !
Sincer nici eu nu stiu de unde am,dar asa am fost mereu ! Fetele rad de mor fratimiu sforaie de rupe si el a fost cu mine in club ! Si scoate niste sunete !

Citat:
Anterior postat de nicoleta100 Vezi mesajul

@FULGUTA-SANATATE FERICIRE NOROC SI TOT CE ITI DORESTI
tuturor va doresc o zi buna !!!
eu merg sa fac ceva de papa(pilaf de orez cu multe legume avem in meniu) si ceva sport cand va adormi bebe!!!
pupici dulci cu putine calorii pt voi
Multumesc mult Nico ! Papa bun la tine ! Sper ca ai terminat deja sportul ! Sa stii ca la mine au cam fost foarte putine calorii ,am papat doar 1 banana ,nu intra nimic !
Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul

N-am umplut camara.Inca.Am pus vinete si conopida . Ceva tarhonl a borcan si zmeura si afine si verdeturi la congelator. Altceva inca nu.
O sa mai pun niste ardei daca n-or fi prea scumpi..si muraturi.
Fulgu nu raspunde. Sper ca e bine.
Roxy tu stai chiar bine eu nu am pus nimic ca nu vrea soacra si de este casa ei !
O sa pun cu mamii meu saptamana care vine ! Eram bine mersi ! Multumesc de grija fetele mele dragi !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]