View Single Post
  #45383 (permalink)  
Vechi 19 dec 2015, 09:46:58
rozica1965's Avatar
rozica1965 rozica1965 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rozica - Oare voi putea sa slabesc pana la 70 kg?

Citat:
Anterior postat de kad_cor Vezi mesajul
Buna dimineata!
Aici este ceata dar jumatatea mea inca promite ca maine mergem undeva la munte cred ca este zapada desi zile astea a plouat .
Pana ieri am reusit ce mi-am propus fara mancare seara am mai calcat stramb cu ceva mandarine pentru mine fructele sunt ispita
Curetenie am facut la sfarsit de noiembrie (oricum nu se vede deja si suntem in casa noi 2 , 2 pisoi si 2 broaste testoase care acum hiberneaza) Am sa fac cat pot azi cand ajung acasa . M-a gandesc la persoanele care muta prin casa la curatenie , cred ca la mine s-ar imbolnavi : am mai spus ca noi am construit casa , am vrut sa facem baie si bucatarie la casa socrilor dar intre timp nu am primit locuita asa ca ... am urcat constructia mai sus cu o camera si mai sus cu 2 dormitoare. Intre nivele se urca pe o scara tip melc (ingusta daca ma ingras prea tare numai ajung sa dorm) iar "mobila " de la mansarda a fost construita pe loc nu poti muta de la loc si daca vrei sa completezi e cumplit. Acum 2 ani am cumparat 1 canapea si la magazin am cautat ceva ce se poate monta nimeni de acolo nu a crezut ce am spus doar cand au venit si au vazut realitatea.
Important este sa te simti bine in casa ta sa fie calda si primitoare .
Ieri am fost la magazin si sa fiu sigura ca nu se trec mi-am cumparat un vagon de tarate de ovaz
Un sfarsit de saptamana placut!
Acum cativa ani,ziceam ca o sa modificam si noi casa de la tara,sa ii facem etaj! Bine ca nu am facut pana acum si nici nu as mai face!Sa fii batran,gras ,cu dureri de picioare si sa mai si urci la cucurigu,mai bine lipsa!
__________________
Acest membru apreciaza mesajul lui rozica1965:
orhidee (19 dec 2015)