View Single Post
  #454 (permalink)  
Vechi 05 ian 2011, 11:27:05
medeeams's Avatar
medeeams medeeams este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 21 ian 2010
Locaţie: Arezzo, Italia
Vârsta: 45
Dieta: Monti
Date: 167cm, 62kg
Mesaje: 1.049
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII

Neata fetelor,va invit la un ceiut verde.

Citat:
Anterior postat de elenush 7 Vezi mesajul
Buna gagici.Eu sunt pasare de noapte,e aproape 2 noaptea,dar am vrut sa va citesc inainte sa ma duc la nani.

As vrea sa transmit si eu Magdalenei si mamicii ei,multa putere,credinta in reusita si sa dea Dumnezeu sa fie totul bine.
Ioana,bine ai venit in gasca,si eu sunt noua pe aici,am aproape o luna,dar sa stii ca toate gagicile sunt de treaba si daca ai nevoie de sfaturi,ele te vor ajuta.Multa bafta

Am gasit astazi painica wassa,la un magazin polonez,dar am uitat care e cea buna si nu am luat,trebuie sa reiau din nou mesajele de la Vento

Meniul meu de azi
-mar
-pasta de solmon,cafea

-fasole batuta cu ardei capia si rosii cherry,as fi mancat niste muraturi,dar aveam castraveti ,gogonele si ardei murati,care toate contin zahar
-pui,putina branzica de capra,ardei capia si rosii cherry.

Gagici,spuneti-mi si mie va rog,cum pregatiti voi legumele(brocolii si conopida)ca eu fierte nu pot sa le pap.Mersi

Va pup pe toate si multa bafta la slabit
De obicei le fierb si le mananc cu UM,dar le poti folosi la supe creme in orice combinatie de legume care iti plac.Adaua si putina smantanica si nu se va mai simti gustul de brocoli atat de pronuntat.

Citat:
Anterior postat de alice2you Vezi mesajul
Multumesc pentru complimente!
Multe persoane nu m-au recunoscut (avand in vedere ca m-am si vopsit) dupa ce am slabit. Cea mai tare faza a fost cand un unchi a venit la poarta si m-a rugat sa o chem pe Alisa (adica eu) ca trebuie sa vorbeasca ceva cu ea....M-a bufnit rasul si i-am spus ca sunt eu....nu i-a venit sa creada (si mie imi crestea inima).
Adevarul este ca nu prea am avut timp sa ies pe nicaieri in perioada in care am inceput lupta cu kilogramele pentru ca bebelul imi ocupa tot timpul deaceea socul a fost atat de mare cand m-am revazut cu diferite persoane colegi de serviciu, prietene....
Felicitari pt vointa si pt kg pierdute intr-un timp relativ atat de scurt.

Citat:
Anterior postat de alice2you Vezi mesajul
M-am hotarat sa fac tortul de ciocolata a lui Monti si nu am suficienta ciocolata in casa.... nu as putea face glazura care se toarna pe tort din cacao, apa si fructoza?
Iata si meniul pentru azi:
M.D.:sucul proaspat stors dintr-o portocala si o grefa
Gustare 1:cateva seminte crude
Pranz:peste cu mazare fiarta cu pasta de tomate
Cina: O cana de lapte de soia
Bineinteles ca poti face glazura din cacao apa si fructoza.Spor.sa ne incanti cu poze.
Citat:
Anterior postat de Ioana Dobre Vezi mesajul
Fetelor, am si eu o mica dilema...trebuie sa recitesc Monti neaparat....

Legumele cu indice glicemic mic: rosii, castraveti, masline, varza, salata, dovlecei etc... pot sa fie combinate cu cascaval, branzeturi uscate si alte alimente cu grasimi?

Teoretic cele de mai sus sunt fibre, cu indice glicemic mic...deci nu ar fi o problema...dar poate gresesc eu pe undeva.
Intrebare... eu deja tin de 2 luni de zile monti....doar ca in ultima vreme am inceput sa mananc cascaval si altele cu multe calorii, care nu le mancam inainte. Am slabit 10 kg pana inainte de craciun adica intr-o luna jumatate si am mai pus doua intre craciun si rev (in 3 zile deja aproape ca am dat unul jos...). Totusi, parca acel cantar se incapataneaza sa stea pe la 63 - 64....
Voi ce parere aveti? Am inceput si programul de 8 min de abdomene si urcatul pe scari care il faceam si inainte (cam pauza intre craciun si rev ca am fost in concediu....)
Sigur ca poti.Sunt glucide"bune" si pot fi mancate la masa de pranz sau cina in combinatie cu lipide .
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tml#post159659
Monti :04.01.2011-Monti-62kg
Ratiunea este totul. Vei deveni ceea ce gandesti. Buddha

medeeams, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1986 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1469 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]