View Single Post
  #456 (permalink)  
Vechi 10 sep 2010, 21:44:56
grasana26's Avatar
grasana26 grasana26 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 10 sep 2010
Locaţie: Balti, Romania
Dieta: Weight Watchers
Date: 165cm, 70.5kg
Mesaje: 64
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!

Citat:
Anterior postat de mariy67 Vezi mesajul
seara buna,fetelor.ce-mi place sa va citesc retetele si sfaturile.
eu stau prost cu mancatul,nu prea am timp,asa ca vreo 4 zile pe saptamana halesc dimineata 250 gr.de struguri,la pranz piept de pui si salat de varza,seara struguri cam tot 200 gr.ca-s moarta de somn.nu ma certati,dar chiar n-am ce face.cand sunt acasa,fac puuuulpe la cuptor,pe care le ador,si multe mancaruri de legume(ciuperci,conopida,vinete,etc).
am tot citit de cartofi.eu am un fix ca cartofii ingrasa.si atunci ii mananc cu o salata.dar si eu as papa piure cu gratar.cam cat are 100 gr.de piure????
sau o varianta buna,asa cum am vazut ,la cuptor.chiar daca scriu mai rara,va urmaresc.succes mult in continuare.
Cat are ce?Calorii sau puncte?
Calorii nu stiu dar cartofii fierti pana la saturatie sunt 2p WW si mai calculezi ce pui in el unt sau margarina .. cat are o lgta de 5g si laptele si iesi undeva la 3-3.5 p o portie de cartofi portie care poate fi cat vrei tu de mare dpdv al cartofilor,ei fiind doar 2p
grasana26, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1908 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1391 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat