Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Clubul Weight Watchers, come in!!!

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #451 (permalink)  
Vechi 10 sep 2010, 21:22:40
grasana26's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 10 sep 2010
Locaţie: Balti, Romania
Dieta: Weight Watchers
Date: 165cm, 70.5kg
Mesaje: 64
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul


Nu trebuie sa te superi.

Formula WW suna asa:
puncte total=(calorii/50) + (grasimi/12) - (min{fibre,4}/5)

Conform acestei formule ies 0,6 puncte.

Ceapa verde are 0 puncte Puncte Weight Watchers Ceapa verde - Slabute.ro
Nu ma supardar e gresit total totul .
1.la legume nu tb calculat..sunt anumite legume (ca fasolea sau mazarea care au si continut marit de carbi) care au 0.5 p la 50/100g .
2.la fructe la fel .. sunt unele fructe care au un anumit punctaj restul sunt la 0 p pana la o anumita greutatea ingerata.
3. formula ta e gresita total!!! Formula reala e calorii/60+lipide/9= nr de puncte la 100g .
4. am un calculator WW unde bagi caloriile si lipidele si iti da nr de puncte la 100g (daca ai acest numar afisat pe produsul pe care il folosesti) dar nu stiu cum sa il atasez.
grasana26, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1908 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1391 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #452 (permalink)  
Vechi 10 sep 2010, 21:28:22
grasana26's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 10 sep 2010
Locaţie: Balti, Romania
Dieta: Weight Watchers
Date: 165cm, 70.5kg
Mesaje: 64
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!

Am gasit niste anomalii ft mari in lista la carnea de pui de exemplu: vreo 2.8 p (sper sa nu gresesc) la piept de pui ,5 p parca la pulpa de pui fara piele si nu e asa!!!
In lista WW e asa:
Piept de pui proaspat 1 bucata, 120g negatita 2 Points Piept de pui proaspat 1 bucata, 100g gatit 2 Points Pulpa de pui cu piele negatita 100g 4 Points Pulpa de pui cu piele gatita 100g 5 Points Pulpa de pui fara piele negatita 100g 2.5 Points
De unde ai lista pusa aici pe site?

Dupa lista de pe site se mananca ft putin dupa puncte si nu e bine.Eu am slabit cu exemplul de mai sus pus de mine ca lista WW de la 76 la 59 de kg dar din cauza unor dereglari hormonale si a anticocneptionalelor m-am ingrasat in ultimul an de cand le iau.Inainte de ele m-am mentinut la 60 de kg 2 ani
grasana26, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1908 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1391 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de grasana26; 10 sep 2010 at 21:30:59.
Răspuns cu citat
  #453 (permalink)  
Vechi 10 sep 2010, 21:36:03
grasana26's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 10 sep 2010
Locaţie: Balti, Romania
Dieta: Weight Watchers
Date: 165cm, 70.5kg
Mesaje: 64
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!

Calcularea punctelor zilnice se face adunand punctele corespunzatoare datelor dvs:
1.sex:

f = 7p, b = 15p
2. varsta:

18-20ani=5p / 21-35=4p / 36-50=3p
3.greutate:

100-109kg=10p/ 90-99kg=9p/ 80-89kg=8p/
70-79kg=7p /60-69kg=6p /50-59kg=5p
4.inaltime:
sub 1,60=1p /peste 1,60=2p
5.activitatea zilnica:
-daca stati majoritatea timpului=0p
-majoritatea timpului stat in picioare=2p
-majoritatea timpului in miscare=4p
-munca obositoare=6p

Regula cu punctele economisite este urmatoarea:
Puteti economisi puncte zilnic, maxim 4p, cu conditia ca pana la sfarsitul saptamanii sa le consumati. Saptamana urmatoare se incepe de la zero!!!
Nu aveti voie sa mancati mai putin de 17p zilnic (daca totusi se intampla recomand un supliment de vitamine si minerale fiindca organismul va resimti o carenta de vitamine dupa un anumit timp).

Din punctele suplimentare obtinute prin sport se vor consuma maxim 12 puncte pe saptamina.

Se recomanda consumarea a 2 l lichide pe zi, ptr fiecare ceasca de cafea bauta trebuie sa bem un pahar de apa suplimentar, idem in cazul colei sau pepsi.

Despre fructe si legume

Se mananca 5 portii de legume si fructe pe zi, adica 2 portii legume care inseamna 300 g, si 3 portii de fructe, care inseamna 3 fructe de marime normala (adica nu 3 mere uriase de care 500g fiecare) cum ar fi: 1 mar, 1 portocala si o para, de exemplu. Se poate manca si mai mult de atat insa trebuie sa socotiti puncte pentru asta (de exemplu, daca mancati mai mult de 300 g legume si mai mult de 3 fructe, mai adaugati un punct la ce-ati manacat in ziua aia). Aceasta regula nu este obligatorie, dar vedeti cum reactioneaza organismul dvs.


Cantaritul produselor trebuie sa fie exact.

Se recomanda cosumarea a maxim 12-14 puncte pe saptamina dulciuri.

Mancati si mancare gatita, calculati-va exact cat intra intr-o portie dupa punctajul din liste! La mancarea gatita se calculeaza punctajul tuturor ingredientelor si se imparte la nr de portii, sau pur si simplu se aproximeaza ceea ce se mananca intr-o portie.
Alimentele nu isi modifica punctajul atunci cand se gatesc!

Pentru alimentele ce au trecute continutul caloric, calculati-va punctele in functie de acelea, si nu dupa cele din lista fiindca sunt multe brand-uri si difera punctajele de la unul la altul!

La calculator introduceti valorile zecimale cu punct sau cu virgula in functie de cum este afisat rezultatul. Pentru cine nu stie sa il foloseasca, trebuie sa introduceti:
- kcal pt 100g produs
- grasimile (lipidele) pt 100g produs
- cantitatea pe care o mancati


Punctele se calculeaza dupa formula:
calorii/60+lipide/9= nr.puncte pt 100gr/ml


Reguli WW

1. Se cantaresc alimentele
2. 5 portii de legume pe zi si anume 2 portii=300 g legume si 3 portii=200g fructe
La cantitate depasita la fructe sau la legume se socoteste un punct in plus (in decursul unei zile)
3. Pentru calciu - 2-3 portii de lactate
4. 2 puncte grasimi bune (seminte, nuci, ulei egetal, dar nu prajit etc)
5. Zilnic minim 2 litri de apa, ceai
6. Pentru o ceasca de cafea , un pahar de apa in plus
7. Este voie la maxim 12-14 puncte pe saptamana pentru dulciuri
8. Cum se schimba prefixul la kilogramele pierdute se schimba si formula la total puncte si ca atare scade totalul cu un punct.
grasana26, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1908 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1391 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #454 (permalink)  
Vechi 10 sep 2010, 21:41:57
mariy67's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iul 2009
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 56
Dieta: mancat putin
Date: 160cm, 56kg
Mesaje: 208
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!

seara buna,fetelor.ce-mi place sa va citesc retetele si sfaturile.
eu stau prost cu mancatul,nu prea am timp,asa ca vreo 4 zile pe saptamana halesc dimineata 250 gr.de struguri,la pranz piept de pui si salat de varza,seara struguri cam tot 200 gr.ca-s moarta de somn.nu ma certati,dar chiar n-am ce face.cand sunt acasa,fac puuuulpe la cuptor,pe care le ador,si multe mancaruri de legume(ciuperci,conopida,vinete,etc).
am tot citit de cartofi.eu am un fix ca cartofii ingrasa.si atunci ii mananc cu o salata.dar si eu as papa piure cu gratar.cam cat are 100 gr.de piure????
sau o varianta buna,asa cum am vazut ,la cuptor.chiar daca scriu mai rara,va urmaresc.succes mult in continuare.
__________________
Sa slabesti nu e greu.Greu e sa te mentii.
mariy67, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1545 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1028 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 512 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #455 (permalink)  
Vechi 10 sep 2010, 21:43:12
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!

Citat:
Anterior postat de grasana26 Vezi mesajul
Am gasit niste anomalii ft mari in lista la carnea de pui de exemplu: vreo 2.8 p (sper sa nu gresesc) la piept de pui ,5 p parca la pulpa de pui fara piele si nu e asa!!!
In lista WW e asa:
Piept de pui proaspat 1 bucata, 120g negatita 2 Points Piept de pui proaspat 1 bucata, 100g gatit 2 Points Pulpa de pui cu piele negatita 100g 4 Points Pulpa de pui cu piele gatita 100g 5 Points Pulpa de pui fara piele negatita 100g 2.5 Points
De unde ai lista pusa aici pe site?
Calculatorul este implementat de Vadmin, conform cu formula originala actualizata WW, cea pe care ti-am scris-o mai sus.
(poti folosi google pentru a afla care este formula, chiar de pe site-ul oficial)

Nimeni nu se opune sa urmezi dieta conform cu calculatorul tau.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #456 (permalink)  
Vechi 10 sep 2010, 21:44:56
grasana26's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 10 sep 2010
Locaţie: Balti, Romania
Dieta: Weight Watchers
Date: 165cm, 70.5kg
Mesaje: 64
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!

Citat:
Anterior postat de mariy67 Vezi mesajul
seara buna,fetelor.ce-mi place sa va citesc retetele si sfaturile.
eu stau prost cu mancatul,nu prea am timp,asa ca vreo 4 zile pe saptamana halesc dimineata 250 gr.de struguri,la pranz piept de pui si salat de varza,seara struguri cam tot 200 gr.ca-s moarta de somn.nu ma certati,dar chiar n-am ce face.cand sunt acasa,fac puuuulpe la cuptor,pe care le ador,si multe mancaruri de legume(ciuperci,conopida,vinete,etc).
am tot citit de cartofi.eu am un fix ca cartofii ingrasa.si atunci ii mananc cu o salata.dar si eu as papa piure cu gratar.cam cat are 100 gr.de piure????
sau o varianta buna,asa cum am vazut ,la cuptor.chiar daca scriu mai rara,va urmaresc.succes mult in continuare.
Cat are ce?Calorii sau puncte?
Calorii nu stiu dar cartofii fierti pana la saturatie sunt 2p WW si mai calculezi ce pui in el unt sau margarina .. cat are o lgta de 5g si laptele si iesi undeva la 3-3.5 p o portie de cartofi portie care poate fi cat vrei tu de mare dpdv al cartofilor,ei fiind doar 2p
grasana26, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1908 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1391 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #457 (permalink)  
Vechi 10 sep 2010, 21:45:11
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!

Citat:
Anterior postat de grasana26 Vezi mesajul
Dupa lista de pe site se mananca ft putin dupa puncte si nu e bine.
Cum crezi:

100 gr mere este acelasi lucru cu 1 kg mere?
sau
100 gr ceapa cu 1 kg ceapa?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #458 (permalink)  
Vechi 10 sep 2010, 21:50:46
grasana26's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 10 sep 2010
Locaţie: Balti, Romania
Dieta: Weight Watchers
Date: 165cm, 70.5kg
Mesaje: 64
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul

Calculatorul este implementat de Vadmin, conform cu formula originala actualizata WW, cea pe care ti-am scris-o mai sus.
(poti folosi google pentru a afla care este formula, chiar de pe site-ul oficial)

Nimeni nu se opune sa urmezi dieta conform cu calculatorul tau.
Eu stiu aceasta formula de la cineva din Germania care o are de la utilizatorii WW de acolo si de site-ul din germania oficial.
grasana26, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1908 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1391 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de grasana26; 10 sep 2010 at 21:53:15.
Răspuns cu citat
  #459 (permalink)  
Vechi 10 sep 2010, 21:52:12
grasana26's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 10 sep 2010
Locaţie: Balti, Romania
Dieta: Weight Watchers
Date: 165cm, 70.5kg
Mesaje: 64
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul


Cum crezi:

100 gr mere este acelasi lucru cu 1 kg mere?
sau
100 gr ceapa cu 1 kg ceapa?
Nu dar la 100g pui 0p iar la 1 kg pui 1 p .
Despre fructe si legume

Se mananca 5 portii de legume si fructe pe zi, adica 2 portii legume care inseamna 300 g, si 3 portii de fructe, care inseamna 3 fructe de marime normala (adica nu 3 mere uriase de care 500g fiecare) cum ar fi: 1 mar, 1 portocala si o para, de exemplu. Se poate manca si mai mult de atat insa trebuie sa socotiti puncte pentru asta (de exemplu, daca mancati mai mult de 300 g legume si mai mult de 3 fructe, mai adaugati un punct la ce-ati manacat in ziua aia). Aceasta regula nu este obligatorie, dar vedeti cum reactioneaza organismul dvs.
grasana26, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1908 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1391 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #460 (permalink)  
Vechi 10 sep 2010, 21:55:14
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!

Citat:
Anterior postat de grasana26 Vezi mesajul
Nu dar la 100g pui 0p iar la 1 kg pui 1 p .
Despre fructe si legume

Se mananca 5 portii de legume si fructe pe zi, adica 2 portii legume care inseamna 300 g, si 3 portii de fructe, care inseamna 3 fructe de marime normala (adica nu 3 mere uriase de care 500g fiecare) cum ar fi: 1 mar, 1 portocala si o para, de exemplu. Se poate manca si mai mult de atat insa trebuie sa socotiti puncte pentru asta (de exemplu, daca mancati mai mult de 300 g legume si mai mult de 3 fructe, mai adaugati un punct la ce-ati manacat in ziua aia). Aceasta regula nu este obligatorie, dar vedeti cum reactioneaza organismul dvs.
Si la 2 kg - 2 puncte?
2 kg mere in calorii inseamna ~1000 kcal.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
dieta, dieta ww, diete, punctaj ww, puncte weight watchers, puncte ww, slabire, slabit, weight watchers


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Clubul iubitoarelor de caini :) Slabuta Alimentatie si Sport animale de companie 73 02 iun 2011 17:23:39
Dieta Weight Watchers Slabuta Dieta Weight Watchers 48 04 feb 2011 18:40:53
Clubul birou-istelor :D Slabuta Sport 9 13 sep 2010 09:56:49
Clubul iubitoarelor de pisici :) Slabuta Alimentatie si Sport animale de companie 38 09 aug 2010 21:41:50

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole