View Single Post
  #46 (permalink)  
Vechi 02 dec 2010, 19:42:19
princess95's Avatar
princess95 princess95 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 10 oct 2010
Locaţie: Causeni, Moldova
Dieta: personalizata
Date: 168cm, 42.2kg
Mesaje: 327
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal princess95

Citat:
Anterior postat de CrisetenO Vezi mesajul
Salut, buna dimineata Nadea!

Vad ca esti un pic nelinistita azi. Asta e lipsa de nutritie: ieri vad ca nu ai reusit sa ajung la 800 kcal, care e tinta ta. Nu putem juca jocul asta daca nu o facem cum trebuie. Hai, incercam sa ajungem la 800 kcal azi?

Iarta-mi ignoranta, nu mai locuiesc de 11 ani in Romania: ce e aceea DoReMi (in afara de un serial de anime)? Si ce sunt acelea "crupe"? In vocabularul meu, crupa e partea din spate a unul animal (fundul, adica).

Ieri nu ai mai mancat seara. Hai sa incercam azi si o masa de seara azi (trebuie sa ai 3 mese!): un castron mare de supa (asta face 250 ml, numarul de kcal depinde de tipul de supa) si o salata cu 1 ardei, 3 morcovi, putina varza, 2 rosii, si niste salata verde. Ca dressing pui numai o umbra de ulei si zeama de lamaie. Ai grija sa nu pui prea multa sare.

Da, anorexia e o boala foarte, foarte grea, care niciodata nu dispare cu desavarsire. Trebuie sa te lupti cu ea tu singura, nu te poate ajuta nimeni sa-ti scoata din minte impulsul sa nu mananci. De aceea incerc acum sa ma mentin si eu, si o fac impreuna cu tine: e important sa iesim din cercul vicios de infometare si slabire. Stiu ca ti-e greu si ti-e frica sa mananci, insa ai promis sa ai incredere in mine, deci incearca sa ai incredere pentru trei zile. Bravo ca nu te-ai cantarit!

Eu ieri am jucat fotbal seara cu baietii de la servici. A fost minunat, am inscris de 2 ori! Superb . Te pup dulce, mult succes!

Cristina
Cu cina incep de mine ...ca azi e deja prea tirziu....am avut o zi cam incarcata asa ca nu am dovedit sa va citesk mesajele mai inainte....dar azi am avut 800 kcal ...vezi te askult Cristinasi nu m-am kintarit defel....
mama imi face ciorba pe mn la cina asak miine promit o sa am si cina
acus adaug pozele
FeTelOr Ms MULTva mai zik amus unele amanunte,termin compunerea la limba si va povestesk totul mai detaliat
Răspuns cu citat