Subiect: Jurnal ancad26
View Single Post
  #46 (permalink)  
Vechi 14 apr 2011, 22:49:42
ancad26's Avatar
ancad26 ancad26 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 19 feb 2011
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 43
Dieta: -
Date: 167cm, 124.1kg
Mesaje: 2.350
Aprecieri acordate: 153
Am fost apreciat(a) de 129 ori in 58 mesaje
Implicit Re: Jurnal ancad26


Da vointa si motivatia sunt factori importanti ! eu una stiu ca nu ma mai simteam bine cu mine insami si mai ales ca sa ramai insarcinata la 128.5 kg nu e usor din mai multe puncte de vedere.


Acum sunt rusii in vizita si tare ma bucur de ei recunosc , pt ca de multi ani nu prea vin singuri insa e bine . Nu stiu daca sapt asta dau jos ceva dar sper sa treaca cu bine si sa ma mentin . cu poftele am terminat deja de la inceputul sapt si acum pap iar sanatos insa lipsa sportului o simt
doar luni am fost la inot si inrest pauza dar o sa merg sambata sau duminica sa vad cum trece .
Mi-am cumparat vinete si zuchinis is vreau sa fac un sote sanatos de legume zilele astea . intre timp dimineata tot vechii fulgi de ovaz/ ou fiert/ avocado cu iaurt /crenvusti si la amiza puiut cu legume : brocolii, varza bruxelles si seara mai un iaurt mai un grapefruit asa in limita poftei de mancare !

cateodata mi se pare irealist ca nu slabesc 1 kg pe sapt si ma enervez si zic ca unde o sa mearga toate kg si cand dar apoi imi revin si zic lasa incet si sigur e mai bine . important e ca ma indrept spre 110 si nu spre 130 ca in luna august !!

cam atat despre noutatile mele !
pupici si noapte buna
__________________
Jurnal Anculica http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...26-8248-2.html
ancad26, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2962 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2445 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1413 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]