Subiect: Jurnal Vampiruta
View Single Post
  #46 (permalink)  
Vechi 25 feb 2010, 13:00:51
maryg's Avatar
maryg maryg este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 19 feb 2010
Locaţie: ., Romania
Dieta: personalizata
Date: 170cm, 71.4kg
Mesaje: 1.496
Aprecieri acordate: 88
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 68 mesaje
Implicit Re: Jurnal Vampiruta

Draga vampiruta,eu cred ca tu trebuie sa te simti frumoasa ...in primul rand.Noi suntem frumoase oricum si e important sa ne fie alaturi cineva care sa ne incurajeze,cum sunt sotii nostri.Daca noi ne vedem frumoase cu siguranta asa ne vor vedea si cei din jurul nostru,pentru-ca frumusetea vine din interior.... din ceea ce simtim.Suna a vorbarie goala dar sa sti ca nu e asa,bineinteles trebuie sa o ajutam si noi putin ......atat cat ne sta in putinta si dupa posibilitati.Stiu ca e foarte greu dar nu imposibil.Si eu din fire sunt o pofticioasa....mai ales de dulciuri.Dar ,incerc,sa ma educ singura in privinta aceasta.Puterea este in mainile noastre.Nu trebuie sa te ascunzi atunci cand mananci ceva "interzis",trebuie sa fi constienta ca iti furi singura caciula .
maryg, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1910 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1652 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]