Subiect: Jurnal "Slabuta"
View Single Post
  #4619 (permalink)  
Vechi 23 feb 2012, 23:23:36
Niculae Roxana's Avatar
Niculae Roxana Niculae Roxana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 168cm, 78kg
Mesaje: 6.775
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Ok. Sa stii ca o sa iti aduc aminte la mentinere
Nu scapi asa usor



Imi si imaginam ca este micuta. Dar, important este ca s-a nascut sanatoasa, are timp sa creasca.
Au fost prea fericiti si le-a scapat.

Mie imi este foarte frica de copiii mici, am senzatia ca o sa le frang oscioarele, asa firavi par. Chiar sunt curioasa cum o sa ii tin pe ai mei, cred ca este vorba de un instinct.

Voi aveti centrala? Bine ca te-ai invelit si eu sunt foarte sensibila, daca e ceva ma trezesc... la un moment dat am simtit ca miroase a gaze si m-am trezit. Pe atunci traiam in zona Universitatii, un barbat a vrut sa faca o explozie se certase cu sotia si avea cheie de la subsolul blocului, a dat drumul la gaze... Pompierii au zis ca daca exploda, "zbura" toata zona Universitatii. Ea oricum a ajuns in spital, cu arsuri grave, si nu mai stiu daca a murit sau nu. Mai intai a dat drumul la gaze in apartament. Ce nebunie!

M-am uitat Mie imi place cum arati, eu as zice ca inca putin si esti "gata". Axeaza-te pe sport, o sa vezi ce corp armonios proportionat vei obtine. Chiar daca, ca volum, pari putin mai mare, dar sunt muschi. Eu prefer asa, decat schelet si zero volum.
Imi imaginez ca imi vei aminti si ca nu voi scapa usor....dar ma tin de promisiune...ai vazut ca sunt cinstita...."Sinceritate" este numele meu.

Da...asa este.Probabil ca fericirea a fost de vina.....

Vaiii...nu-mi spune....si mie la fel...pai ma uitam la ea...cum sa iau eu in brate puiutul ala de om...atat de mic si firav....nu stiu cand o voi lua prima oara in brate...asta este o intrebare buna....
Clar este vorba de instinctul matern...altfel nu-mi explic fenomenul...

Nu...ne incalzim cu aerul conditionat si un calorifer la baie....si apa calda o avem tot conectata la curent...avem boiler...asa ca...daca n-avem curent...n-avem ce face prin casa...de aia mi-am facut avant din casa...
Oau....ce povestire...m-i s-a ridicat parul pe mine...
Bine ca te-a ferit Dumnezeu de necaz...si esti sanatoasa....ufff....ce oameni...cum or putea trai in felul asta.....

Aha...deci te-ai uitat....
Si eu zic la fel...intre 3-5 kg si gata...am terminat....am picioarele parca inca groase...de la muschi...si mai am ceva burtica...dar nu mult...
M-am apucat de turbo fire...o sa fac tot programul cap coada...exact cum apare acolo...ca la carte...cred ca ma va ajuta...ma va tonifia...
Hmmm...da...si eu prefer asa decat prea slaba...
Niculae Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2289 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1515 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat