Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal "Slabuta"

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #4611 (permalink)  
Vechi 23 feb 2012, 12:20:31
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Prapadeala Vezi mesajul


Cum o faci? Macini migdalele si gata faina ... cu ce pot macina lucruri? Eu am robot de bucatarie si nu le face ca o faina, le macina, dar nu sunt faina, sunt niste bucatele foarte mici, cum e zaharul sau poate chiar putin mai mici
Eu o macin cu o rasnita (pentru cafea).
Faina de migdale - Slabute.ro

Numai sa nu le macini pana cand "curge" ulei din migdale.

Citat:
Anterior postat de BornCrank Vezi mesajul
Buna Marina,

Nuuu, sunt delasatoare! Ce rezultat sa vad daca am pus pe mine? Am ambitie la orice, numai la slabit nu! Inainte faceam si eu sport, mancam putin si ok, acum mananc mult si prost, cu mancarea n-am treaba, ca nu prea mananc gatit, cat mai simplu, dar gresesc la dulce. Si am observat ca nu mananc de pofta, mananc de...habar n-am, mama nu mananca deloc dulce, iar atunci cand mananca, mananca painici d-alea dulci cu lapte si atat si mananca 1-2 bucati mici, nu le are cu dulcele, prefera legumele, fructele. Mai degraba mananca paine cu seminte/cereale. Am mancat joi croissante si duminica ceva dulce, deci daca n-am nu mananc, iar la magazin cand ma duc sa cumpar ceva, nu ma mai duc la raionul de dulciuri ca inainte si direct la legume, fructe. Bine ca-mi mai zice mama cate ceva.
Am inceput sa mananc multa branza, cascaval (nu stiu de ce), fructe, peste, oleaginoase, carne mai deloc si zile in care nu mananc deloc legume, doar ce am enumerat mai sus.
De ce? De bleaga. Mama zilele trecute mi-a spus ceva de genul: ¨ acum ca ti-ai recuperat laptopul poti sa faci sport,sa te vad si sper ca nu ma mai minti ¨¨. Mi-a inchis gura! Am facut 3-4 zile sapt trecuta, atat a tinut minunea, dupa care am bagat in mine.
Start? In fiecare zi e o noua zi la mine.

Cu placere! Se vede ca v-ati simtit f bine, pozele sunt f frumoase, mancarea delicioasa, am cam salivat la desertul cu ciocolata. Frumoasa tinuta ta, imi plac cizmele, iar boleroul e f potrivit tinutei, observ ca faci cumparaturile la minut, dar cumperi exact ce trebuie.
Ok, cu cea mai mare placere. Cum mai ascult ceva si nu uit, postez aici.
Da, doar prieten (cred ca are iubita), e plecat prin Londra (parca), e f glumet si ma simt bine cand vorbesc cu el.

Buna Alina,

Ti-am vazut pozele din album (nici nu stiam ca ai pozisoare) si arati foarte bine, chiar daca ai 2 kg in plus, eu zic ca tot arati bine.

Trebuie sa lasam dulciurile si in special croissantele pentru altcineva. Tu mananci sanatos si nu iti strici munca pe niste pungi colorate.

Uite ai un suporter, pe mama ta
Nu vrei sa incerci aerobic-fitness? Este foarte antrenant si distractiv. Incearca o data, vezi daca iti place

Mobilizarea!!!

Te pup cu mult drag

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Buna, Slabu!
Ce mai faci tu?
Buna Diana,

Multumesc, sunt bine, astept cu nerabdare primavara si hainutele subtiri, ma dor umerii de atatea kilograme in plus, purtate in timpul iernii.

Tu ce mai faci?

Citat:
Anterior postat de Georgii Vezi mesajul
Multumesc mult de sfat, chiar nu stiu ce sa fac. Ma gandeam sa fac 20' de bici stationara, ca sa am 1h pe zi, dar mai bine las asa.
Buna Georgii,

Insanity, prin definitie, este mai solicitant. Eu nu as forta organismul. Ai grija sa nu te accidentezi.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #4612 (permalink)  
Vechi 23 feb 2012, 17:22:26
Georgii's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 22 iun 2011
Locaţie: B., Spania
Vârsta: 29
Dieta: Limitare + sport= dieta perfecta :))
Date: 169cm, 52kg
Mesaje: 3.349
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Pana la urma las asa, am si genuflexiunile de 3ori pe saptamana+ 15 min la fel de 3 ori de exercitii pt picioare, etc.
Multumesc inca o data. Ma duc sa ma uit acum ca maine trebuie sa fac Pure Cardio si Cardio Abs..dar nu stiu cum vine asta ca niciodata nu m-a pus sa fac 2 filmulete pe zi Sa vad, o zi superba, ce a mai ramas din ea!
__________________


Atunci când este dificil să înduri, poţi să înduri. Atunci când este imposibil să faci, este posibil să fie făcut."
Georgii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1972 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1455 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4613 (permalink)  
Vechi 23 feb 2012, 21:41:12
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Isi mai aduce aminte cineva de acest video?!
Traim in “secolul vitezei”, dar ne miscam din ce ce in mai putin - Slabuta.ro
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #4614 (permalink)  
Vechi 23 feb 2012, 22:31:32
Niculae Roxana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 168cm, 78kg
Mesaje: 6.775
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Buna Roxanel,

Eu ma pot lauda, ieri am fost in pat la 10
Azi la 7.30 eram in picioare si ce chef de viata am...

Sa va traiasca! Multa sanatate ii doresc De acum ai o nepotica. Cum o cheama?

Pai, tu cum credeai? Scapi asa fara discutii??? Eu astept introducerea

Sper sa ai o zi cat mai frumoasa
Buna Marina,

Oooo...ce progres...magnific...
Te cred si eu ca erai fresh...dupa ce te-ai odihnit....

Multumesc.....sa dea Dumnezeu sa fie mititica...ufff...daca ai sti ca am avut emotii pentru ea....a nascut-o la 7 luni...ca a avut niste complicatii...si asa m-am bucurat ca a nascut-o sanatoasa...o cheama Delia...Adriana...Luana...3 nume i-au pus...

Da...asa credeam...la ce introducere te referi?.....ma numesc Roxana si sunt dependenta de tutun?....ca la alcoolici anonimi...

Am avut o zi frumoasa...noroc cu pana de curent...ca m-a scos din casa...
M-am plimbat toata ziua...m-am intalnit cu o prietena....apoi am fost la coafor si m-am tuns...m-am coafat...si mi-am luat si vopsea de par....m-i s-a pus piticul sa fac o schimbare de look...daca saptamana viitoare este ziua mea....mi-am luat un roscat intens...si-mi va iesi un saten roscat...cred ca va fi interesant.

O seara frumoasa draga mea!
Niculae Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2289 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1515 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4615 (permalink)  
Vechi 23 feb 2012, 22:45:13
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Niculae Roxana Vezi mesajul


Buna Marina,

Oooo...ce progres...magnific...
Te cred si eu ca erai fresh...dupa ce te-ai odihnit....

Multumesc.....sa dea Dumnezeu sa fie mititica...ufff...daca ai sti ca am avut emotii pentru ea....a nascut-o la 7 luni...ca a avut niste complicatii...si asa m-am bucurat ca a nascut-o sanatoasa...o cheama Delia...Adriana...Luana...3 nume i-au pus...

Da...asa credeam...la ce introducere te referi?.....ma numesc Roxana si sunt dependenta de tutun?....ca la alcoolici anonimi...

Am avut o zi frumoasa...noroc cu pana de curent...ca m-a scos din casa...
M-am plimbat toata ziua...m-am intalnit cu o prietena....apoi am fost la coafor si m-am tuns...m-am coafat...si mi-am luat si vopsea de par....m-i s-a pus piticul sa fac o schimbare de look...daca saptamana viitoare este ziua mea....mi-am luat un roscat intens...si-mi va iesi un saten roscat...cred ca va fi interesant.

O seara frumoasa draga mea!
Foarte frumoase toate 3. Ma bucur ca totul a decurs bine si fetita este sanatoasa. Cred ca este foarte micuta. Dar lasa ca o sa creasca mare si frumoasa.

Ai vazut ce bine ti-a prins o pana de curent. Asa imi place de tine, intotdeauna sa vezi partea pozitiva, cu siguranta exista

Sa iti faci pozisoare. Poate faci rost de un aparat sau ti-l repari pe al tau.
Vreau sa vad cum iti sta cu noua culoare, desi, sunt sigura ca va fi bine.

ps: introducere inseamna: vreau, imi doresc, am in plan... si eu o sa te intreb pe cand?!
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii

Ultima dată editat de Slabuta; 23 feb 2012 at 22:51:15.
Răspuns cu citat
  #4616 (permalink)  
Vechi 23 feb 2012, 22:56:14
Niculae Roxana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 168cm, 78kg
Mesaje: 6.775
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Foarte frumoase toate 3. Ma bucur ca totul a decurs bine si fetita este sanatoasa. Cred ca este foarte micuta. Dar lasa ca o sa creasca mare si frumoasa.

Ai vazut ce bine ti-a prins o pana de curent. Asa imi place de tine, intotdeauna sa vezi partea pozitiva, cu siguranta exista

Sa iti faci pozisoare. Poate faci rost de un aparat sau ti-l repari pe al tau.
Vreau sa vad cum iti sta cu noua culoare, desi, sunt sigura ca va fi bine.
Da...imi plac si mie...insa imi pare rau ca nu i-au pus si nume de sfant...au zis ca n-au realizat pe moment...ufff...
Bine ca este sanatoasa mititica...are 1200 grame...este mica mica...mai mica decat pisica mea...are capul cat pumnul meu...este o dulce...

Da...chiar asa....numai noaptea sa nu mai fie...aseara...m-am trezit cu turturi la nas....m-am ridicat din pat...si mi-am luat patura...si m-am infasurat cu ea...s-a si speriat al meu cand a ajuns de dimineata acasa....credea ca nu mai am aer la cum eram de infofolita....
Pai asa fac.....exista o parte pozitiva in toate intr-adevar....trebuie doar s-o vezi..

O sa fac de ziua mea sigur...si le postez duminica viitoare...asta daca nu gasesc pana atunci pe cineva sa imi faca vreo poza...
Si eu sunt curioasa.......va fi ceva dragut...n-are ce sa nu iasa bine...doar sa nu ma fac eu uniform.....sa ies vargata...dar nu este cazul....ma voi asigura ca m-am facut ok...
Am uitat sa te intreb...ce parere ai despre cum arat?....consideri ca mai am mult de slabit?....asta daca ai avut timp sa te uiti la mine....
Niculae Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2289 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1515 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4617 (permalink)  
Vechi 23 feb 2012, 22:58:09
Niculae Roxana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 168cm, 78kg
Mesaje: 6.775
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul

ps: introducere inseamna: vreau, imi doresc, am in plan... si eu o sa te intreb pe cand?!
P.s: abia acum l-am observat.....pai eu vreau nu zic nu....imi si doresc....si as avea si in plan...dar....mai lasa-ma putin sa ajung la mentinere...ca sa pot sa pot sa-mi canalizez atentia pe acest viciu...sa-l eliminam
Niculae Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2289 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1515 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4618 (permalink)  
Vechi 23 feb 2012, 23:11:34
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Niculae Roxana Vezi mesajul


P.s: abia acum l-am observat.....pai eu vreau nu zic nu....imi si doresc....si as avea si in plan...dar....mai lasa-ma putin sa ajung la mentinere...ca sa pot sa pot sa-mi canalizez atentia pe acest viciu...sa-l eliminam
Ok. Sa stii ca o sa iti aduc aminte la mentinere
Nu scapi asa usor

Citat:
Anterior postat de Niculae Roxana Vezi mesajul


Da...imi plac si mie...insa imi pare rau ca nu i-au pus si nume de sfant...au zis ca n-au realizat pe moment...ufff...
Bine ca este sanatoasa mititica...are 1200 grame...este mica mica...mai mica decat pisica mea...are capul cat pumnul meu...este o dulce...

Da...chiar asa....numai noaptea sa nu mai fie...aseara...m-am trezit cu turturi la nas....m-am ridicat din pat...si mi-am luat patura...si m-am infasurat cu ea...s-a si speriat al meu cand a ajuns de dimineata acasa....credea ca nu mai am aer la cum eram de infofolita....
Pai asa fac.....exista o parte pozitiva in toate intr-adevar....trebuie doar s-o vezi..

O sa fac de ziua mea sigur...si le postez duminica viitoare...asta daca nu gasesc pana atunci pe cineva sa imi faca vreo poza...
Si eu sunt curioasa.......va fi ceva dragut...n-are ce sa nu iasa bine...doar sa nu ma fac eu uniform.....sa ies vargata...dar nu este cazul....ma voi asigura ca m-am facut ok...
Am uitat sa te intreb...ce parere ai despre cum arat?....consideri ca mai am mult de slabit?....asta daca ai avut timp sa te uiti la mine....
Imi si imaginam ca este micuta. Dar, important este ca s-a nascut sanatoasa, are timp sa creasca.
Au fost prea fericiti si le-a scapat.

Mie imi este foarte frica de copiii mici, am senzatia ca o sa le frang oscioarele, asa firavi par. Chiar sunt curioasa cum o sa ii tin pe ai mei, cred ca este vorba de un instinct.

Voi aveti centrala? Bine ca te-ai invelit si eu sunt foarte sensibila, daca e ceva ma trezesc... la un moment dat am simtit ca miroase a gaze si m-am trezit. Pe atunci traiam in zona Universitatii, un barbat a vrut sa faca o explozie se certase cu sotia si avea cheie de la subsolul blocului, a dat drumul la gaze... Pompierii au zis ca daca exploda, "zbura" toata zona Universitatii. Ea oricum a ajuns in spital, cu arsuri grave, si nu mai stiu daca a murit sau nu. Mai intai a dat drumul la gaze in apartament. Ce nebunie!

M-am uitat Mie imi place cum arati, eu as zice ca inca putin si esti "gata". Axeaza-te pe sport, o sa vezi ce corp armonios proportionat vei obtine. Chiar daca, ca volum, pari putin mai mare, dar sunt muschi. Eu prefer asa, decat schelet si zero volum.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #4619 (permalink)  
Vechi 23 feb 2012, 23:23:36
Niculae Roxana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 168cm, 78kg
Mesaje: 6.775
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Ok. Sa stii ca o sa iti aduc aminte la mentinere
Nu scapi asa usor



Imi si imaginam ca este micuta. Dar, important este ca s-a nascut sanatoasa, are timp sa creasca.
Au fost prea fericiti si le-a scapat.

Mie imi este foarte frica de copiii mici, am senzatia ca o sa le frang oscioarele, asa firavi par. Chiar sunt curioasa cum o sa ii tin pe ai mei, cred ca este vorba de un instinct.

Voi aveti centrala? Bine ca te-ai invelit si eu sunt foarte sensibila, daca e ceva ma trezesc... la un moment dat am simtit ca miroase a gaze si m-am trezit. Pe atunci traiam in zona Universitatii, un barbat a vrut sa faca o explozie se certase cu sotia si avea cheie de la subsolul blocului, a dat drumul la gaze... Pompierii au zis ca daca exploda, "zbura" toata zona Universitatii. Ea oricum a ajuns in spital, cu arsuri grave, si nu mai stiu daca a murit sau nu. Mai intai a dat drumul la gaze in apartament. Ce nebunie!

M-am uitat Mie imi place cum arati, eu as zice ca inca putin si esti "gata". Axeaza-te pe sport, o sa vezi ce corp armonios proportionat vei obtine. Chiar daca, ca volum, pari putin mai mare, dar sunt muschi. Eu prefer asa, decat schelet si zero volum.
Imi imaginez ca imi vei aminti si ca nu voi scapa usor....dar ma tin de promisiune...ai vazut ca sunt cinstita...."Sinceritate" este numele meu.

Da...asa este.Probabil ca fericirea a fost de vina.....

Vaiii...nu-mi spune....si mie la fel...pai ma uitam la ea...cum sa iau eu in brate puiutul ala de om...atat de mic si firav....nu stiu cand o voi lua prima oara in brate...asta este o intrebare buna....
Clar este vorba de instinctul matern...altfel nu-mi explic fenomenul...

Nu...ne incalzim cu aerul conditionat si un calorifer la baie....si apa calda o avem tot conectata la curent...avem boiler...asa ca...daca n-avem curent...n-avem ce face prin casa...de aia mi-am facut avant din casa...
Oau....ce povestire...m-i s-a ridicat parul pe mine...
Bine ca te-a ferit Dumnezeu de necaz...si esti sanatoasa....ufff....ce oameni...cum or putea trai in felul asta.....

Aha...deci te-ai uitat....
Si eu zic la fel...intre 3-5 kg si gata...am terminat....am picioarele parca inca groase...de la muschi...si mai am ceva burtica...dar nu mult...
M-am apucat de turbo fire...o sa fac tot programul cap coada...exact cum apare acolo...ca la carte...cred ca ma va ajuta...ma va tonifia...
Hmmm...da...si eu prefer asa decat prea slaba...
Niculae Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2289 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1515 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4620 (permalink)  
Vechi 23 feb 2012, 23:44:41
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Niculae Roxana Vezi mesajul


Imi imaginez ca imi vei aminti si ca nu voi scapa usor....dar ma tin de promisiune...ai vazut ca sunt cinstita...."Sinceritate" este numele meu.

Da...asa este.Probabil ca fericirea a fost de vina.....

Vaiii...nu-mi spune....si mie la fel...pai ma uitam la ea...cum sa iau eu in brate puiutul ala de om...atat de mic si firav....nu stiu cand o voi lua prima oara in brate...asta este o intrebare buna....
Clar este vorba de instinctul matern...altfel nu-mi explic fenomenul...

Nu...ne incalzim cu aerul conditionat si un calorifer la baie....si apa calda o avem tot conectata la curent...avem boiler...asa ca...daca n-avem curent...n-avem ce face prin casa...de aia mi-am facut avant din casa...
Oau....ce povestire...m-i s-a ridicat parul pe mine...
Bine ca te-a ferit Dumnezeu de necaz...si esti sanatoasa....ufff....ce oameni...cum or putea trai in felul asta.....

Aha...deci te-ai uitat....
Si eu zic la fel...intre 3-5 kg si gata...am terminat....am picioarele parca inca groase...de la muschi...si mai am ceva burtica...dar nu mult...
M-am apucat de turbo fire...o sa fac tot programul cap coada...exact cum apare acolo...ca la carte...cred ca ma va ajuta...ma va tonifia...
Hmmm...da...si eu prefer asa decat prea slaba...
Eu sunt atenta la detalii Ce sa-i faci, defect de meserie, in arta totul conteaza.

Cred ca e de dimensiunea unui pachet de faina. O mama stie cum sa iti tina puiul in brate, simte.
Ce-mi seamana tabloul tau cu unul de-al meu Intr-un, a fost o intrerupere de curent exact cand faceam baie si eram cu samponul pe cap. In timp ce imi pregateam un castron cu apa ca sa imi clatesc capul, s-au inchis si gazele, nu stiu ce verificari se faceau
Am inghetat rau de tot. Centrala face si caldura si apa calda.

Deci, am terminat "baia" cu apa de gheata. Toate se intamplau iarna.

M-am bagat in pat si imi clantaneau dintii in gura de frig. In 30 de minute mi-au venit 2 oameni care sa instaleze antena, deci, balcon, geamuri deschise, dadeau cu bor masina la balcon, instalau antena, bagau cablu, etc Eu stateam in pat sub 2 plapume si ii urmaream
Am crezut ca o sa mor in acea zi asa frig mi-a fost

Referitor la cazul cu gaze, eu am plecat ca o sageata (imediat ce m-am trezit si mi-am dat seama ca ceva nu e bine) de acasa, in pijama, slapi, cu buletinul, pasaportul, telefonul si portofelul in mana si am "ras-o" din zona cat ma tineau picioarele, nu eram sigura ca o sa "cada la pace" cu omu'.
Bine ca era 3 noaptea si nu era lume prin oras, s-ar fi uitat ciudat la "vestimentatia" mea

Dar, mirosea ingrozitor a gaze, aerul era "impregnant" rau de tot.

Nu stiu daca e vorba de kilograme, ci mai mult de forma si volum, care nu este obligatoriu sa se rezolve cu niste kilograme in minus
Sigur vei reusi ceea ce ti-ai propus.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
cantar, cura, cure de slabit, dieta, frumusete, jurnal, sanatos, slabire, slabit, slabit sanatos, slabuta, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal "Crok" Crok Jurnale barbati 153 07 apr 2010 09:05:31
Bun venit la Cafeneaua "Slabute"! Slabuta Discutii pe diverse teme 1980 23 sep 2009 11:37:57
Jurnalul unui nou inceput - "Shorty" Shorty Arhiva jurnale slabit 459 15 iul 2009 11:03:22
Dieta "Slabire Rapida" IV sau Regimul Marychny Slabuta Dieta Rapida 0 11 mar 2009 14:22:58
Dieta "Sacred Heart" brotacel Dieta Rapida 0 04 feb 2009 19:20:44

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole