Subiect: Jurnal "Slabuta"
View Single Post
  #4624 (permalink)  
Vechi 25 feb 2012, 00:34:26
Niculae Roxana's Avatar
Niculae Roxana Niculae Roxana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 168cm, 78kg
Mesaje: 6.775
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Buna seara Roxanel

De cate ori te citesc in jurnal, de atatea ori vad "pene de curent" si de net... si nu te citesc rar Deci, la voi in zona nu-i de gluma cu acestea doua

Asa, asa, spune ca te-ai vopsit dar poze abia peste o saptamana, e frumos asa sa ne tii in suspans?!

Incearca si vezi cum raspunde organismul tau.
Suntem unici, nu trebuie sa uitam acest lucru.
Cel putin in cazul meu, ultima suta de metri este mai grea si nu se lasa asa usor "cucerita".

Conteaza si alimentatia si miscarea.

Interesant ce ne mai promit meteorologii
Mai vine primavara

Te pup, Roxanel.
Buna dimi scumpa mea(este trecut de 00),

Apropo...tu treaza la ora asta....hmm...am crezut ca te-ai bagat la somnic deja....
Pai daca asa m-i se intampla...da...stam la periferie...zici ca suntem parasiti aici...se pare ca avem prin preajma oameni care "fura" curent...si se suprasolicita reteaua de electricitate...si rezultatul sunt aceste pene de curent....ce sa-i faci...astia sunt romanii nostri...

Da....abia atunci pentru ca sambata viitoare vom face un mic party de ziua mea...cu cativa prieteni si automat macar unul dintre ei va avea vreun aparat foto sau tel cu camera....si duminica sper sa le si iau de la ei...asa-i va tin in suspans.

Da....vedem...am vazut ca nu mai slabesc in ritmul de alta data...dar nu ma grabesc nicaieri....raman la faza II pana ajung unde-mi doresc....si daca mai fac si mult cardio....trebuie sa ma modelez....poate scad in cm daca nu la kg....
Asa-i...suntem unici...

Clar....eu am un stil de viata sanatos...si sport fara alimentatie sanatoasa sau viceversa...nu ar insemna asta...asa ca....sunt cuminte si ma conformez...

Asa ne zic....
Eu sunt sigura ca se va incalzi....vine sigur...

Pup!
Niculae Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2289 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1515 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat