View Single Post
  #464 (permalink)  
Vechi 12 sep 2010, 18:42:31
UluceanuAnaMaria's Avatar
UluceanuAnaMaria UluceanuAnaMaria este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 06 mar 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 30
Dieta: Personalizata
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 761
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu - Uluceanu Ana-Maria

Ah, trecand peste toate cele mai de sus, e momentul sa va istorisesc ce am mancat azi.

Incepem cu micul dejun, la care am servit o banana, iar dupa 30 min bolul meu cu cereale (fulgi de porumb, cereale integrale), stafide, nuci si migdale cu un pahar de iaurt de baut 1,7% grasime langa.
Am plecat in piata, iar cand m-am intors am mancat 2 mere destul de mici (mere de tara, din gradina culese, o splendoare) iar la pranz am servit o salata verde cu ton, ridichii peste care am pus ulei de masline.
La cea de-a doua gustare am mancat o nectarina iar la cina o supa extra-delicioasa de rosii, facuta de catre mami dar sub "supravegherea" mea, adica eu i-am indicat ce si cum sa puna (am experimentat pentru prima oara cubuletele de soia in ciorba, au un gust usor bizar la inceput dar mie au inceput sa-mi placa foarte mult.. cred ca devin fana soia )
Iar acuma, voi servi un porumb fiert, cred, dupa care voi iesi la un suc cu prietenul meu, unde nu stiu ce sa-mi cumpar.. Cred ca voi bea un shake de capsuni.. Desi nu stiu ce sa fac, apa nu-mi vine a bea..

Maine incepe clasa a 10a. Nasol.

Va pup slabutelor! Sa aveti cat mai multa vointa in tot ceea ce faceti!!!
UluceanuAnaMaria, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
UluceanuAnaMaria, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2090 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1573 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]