View Single Post
  #466 (permalink)  
Vechi 17 oct 2013, 21:54:56
butterfly30's Avatar
butterfly30 butterfly30 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 12 apr 2013
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incerc sa traiesc sanatos
Date: 166cm, 68kg
Mesaje: 6.781
Aprecieri acordate: 5.355
Am fost apreciat(a) de 11.447 ori in 5.321 mesaje
Implicit Re: Bine ati venit la mine acasa! Mesdames, soyez les bienvenues!

cristina, sa nu te superi ca nu te aprob, dar nu cred ca ai dreptate. eu nu pot sa-mi inchipui ce este in sufletul si in mintea unei mame (culta sau, mai grav, inculta) care constientizeaza ca tot ceea ce a facut in viata s-a cristalizat in doi copii care au mai multe esecuri decat realizari. este drept ca mediocritatea te face rautacios, dar aceasta bravada de care da dovada vecina ta nu este decat un semn de acuta suferinta interioara. probabil ea nu isi recunoaste esecul si nemultumirea, dar din pacate de subconstient nu ne putem ascunde si cu siguranta asta o impinge prea departe. in alta ordine de idei, si cu excursia o inteleg. am si eu o fata, si inteleg dorinta de a trata urat pe cineva care ar considera-o "dameged goods". sa stii ca la fel eram si eu, pasionala si aprinsa ca tine, acum nu mai am forta sa ma enervez pentru nimicuri...al meu zice ca sunt cea mai desteapta femeie pe care o cunoaste () pentru ca aproape nimic nu ma scoate din ale mele. dar eu sunt batrana... e frumos sa te revolti in fata nedreptatii, asa trebuie sa fim, dar nu e bine sa lasi asta sa-ti afecteze ehilibrul. sper ca am reusit sa ma fac inteleasa, desi tare cred ca pe masura ce citeai aduceai in capul tau contra-argumente la tot ce am scris.
butterfly30, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
butterfly30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1353 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui butterfly30:
Q88 (18 oct 2013)